środa, 10 maja 2017

,,Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Egmont

Prawie rok temu zapoznałam się z pierwszym tomem serii, czyli ,,Gdy pada deszcz. Przejście". Niedawno premierę miała drugi tom, który także Wam polecam.

Feliks nie do końca wierzył Gai, że ich sąsiadka jest elfką. Dlatego też, gdy zauważył siostrę z odmłodzoną sąsiadką i tajemniczy zamek, postanowił szybko pobiec za bohaterkami. Trafił do krainy goblinów, gdzie został porwany. Stwory za wszelką cenę chciały dowiedzieć się, jak trafić do świata ludzi.

Książeczka w żadnym momencie nie jest zbyt straszna dla dziecka. Została wydana w miękkim dość dużym formacie. Na początku zostało napisane, czym charakteryzuje się gatunek fantasy. Tekstu w porównaniu do innych książek z serii jest bardzo mało, co działa na jej plus. Ilustracje są bardzo kolorowe i doskonale współgrają z tekstem.


Autorka na podstawie ludzi i goblinów pokazuje, że nazywanie kogoś głupim wcale nie oznacza, że dana osoba jest mniej rozgarnięta, niż nam się wydaje. To właśnie takie osoby, bardziej skryte, pozornie mniej mądre, mogą okazać się bohaterami i wykazać się większym intelektem, niż byśmy się po nich spodziewali.

,,Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów" to pozycja, którą można czytać bez znajomości pierwszego tomu. Duża czcionka z pewnością ułatwia lekturę najmłodszym czytelnikom, a mała ilość tekstu sprawi, że nie zniechęcą się do tej lektury przy pierwszym czytaniu.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

1 komentarz: