niedziela, 9 kwietnia 2017

,,Zosia i jej ZOO. Wesoły hipcio" Amelia Cobb

Wydawca: Zielona Sowa
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Nie wiem, czy możecie sobie wyobrazić, ale ,,Wesoły hipcio" to już 10 tom serii ,,Zosia i jej ZOO"! Oczywiście postanowiłam się z nim zapoznać.

Do Azylu Zoologicznego wrócił Dziadek Horacy, który przywiózł ze sobą nowego mieszkańca ZOO - hipcia Henia. Niestety, pan Nękalski nie był z tego powodu zadowolony, gdyż mały hipopotamek strasznie brudził. Zarządca ZOO postanowił pozbyć się wszystkich hipci z Ogrodu Zoologicznego! Czy Zosi udało się jakoś temu zaradzić?

W książce znalazłam dwie literówki, które nie powinny mieć miejsca, bo jednak jest to książka dla dzieci. Czcionka jest dość duża, w publikacji jest też dość sporo ołówkowych rysunków. Czyta się bardzo szybko. Dodatkowo fabułę ciągnie do przodu tajemnica mamy Zosi. Przyznam, że nie była ona zbyt miła. Czy wszystko dobrze się skończyło?

Narratorką serii jest Zosia, która od szóstego roku życia potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jest to wielki sekret, o którym nie wiedzą nawet jej mama i dziadek.Nieodłącznym towarzyszem dziewczynki jest lemurek Mip, który zawsze ma dla niej jakieś dobre słowo.

,,Zosia i jej ZOO. Wesoły hipcio" to pozycja, którą można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Wydana została także gra planszowa, która cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych.

Moja ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Nie znam tej serii, ale widzę, że trzeba to zmienić :)

    OdpowiedzUsuń