czwartek, 13 kwietnia 2017

,,Zaprojektuj swój styl" Rachel Roy

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Tania Książka

Rzadko sięgam po wszelkiego rodzaju poradniki, czy książki związane z biografią. Tym razem postanowiłam zrobić wyjątek i nie żałuję.

O Rachel Roy po raz pierwszy usłyszałam i przeczytałam dzięki jej książce ,,Zaprojektuj swój styl". Na początek wspomnę o jej bardzo eleganckim wydaniu. Nie dość, że ma sztywną okładkę, to dodatkowo wszystkie strony są na grubym, białym papierze, dzięki czemu całość prezentuje się jeszcze ekskluzywnej. Dodatkowo niemal całe strony są zapisane dość drobną czcionką, a gdy nie ma napisów są stylizacje, które stworzyła lub poleca autorka. Dodatkowo w publikacji znajdziemy kilka inspirujących cytatów, po jednym przy każdym nowym rozdziale.

Rachel Roy dużą uwagę zwraca na to, aby zwizualizować sobie swój sukces, tworzyć tablice wizualizacji. Mogą być ona wykonane w formie tradycyjnej na papierze lub komputerowo. Gdy jakiś obrazek, miejsce, rzecz wpadnie nam w oko, mamy sobie ten obrazek zapisać i powiesić na tablicy. Być może obecnie nie dla nas większego znaczenia, ale po pewnym czasie odkryjemy sekret tego, dlaczego przyciągnął naszą uwagę.

Uważam, że pozycja jest na tyle uniwersalna, że mogą się z nią zapoznać osoby, które nie interesują się modą, w tym ja. Tak naprawdę jest to opis drogi do sukcesu Rachel, która już od dzieciństwa wierzyła, że wiele w życiu osiągnie. Nawet gdy pracowała na niższych stanowiskach, ubierała się, jak by była panią prezes. Chciała, by inni postrzegali ją jako osobę na wyższych stanowiskach i w końcu dzięki pracy i zaangażowaniu udało jej się ten cel osiągnąć.

,,Zaprojektuj swój styl" to pozycja, która pokazuje, by dbać o siebie każdego dnia. Nawet gdy mamy wolny dzień, Rachel Roy proponuje, by ubrać się elegancko, a nie w dres. Od razu poprawia się nasze samopoczucie i mamy większą energię do działania.

Moja ocena: 5,5/6


Za egzemplarz dziękuję księgarni 

3 komentarze:

  1. Przyznam, że coś w tym jest. Lepsze ubranie i do razu czuję się lepiej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Intrygująca lektura. Chętnie sama się za nią zabiorę, bo wydaje się aż nazbyt prawdziwa ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepięknie wydana książka z dużą dawką optymizmu i ciekawymi radami modowymi. Bardzo przypadał mi do gustu :)

    OdpowiedzUsuń