czwartek, 27 kwietnia 2017

,,Ważka" Małgorzata Rogala

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 376
Do kupienia: Gandalf

Zapoznawanie się z twórczością Małgorzaty Rogali zaczęłam od ,,Dobrej matki", czyli drugiego tomu jej kryminalnego cyklu. Następnie skusiłam się na początek, czyli ,,Zapłatę". Teraz przyszedł czas na tom trzeci - ,,Ważkę".

Ta część jest bezpośrednio związana z tomem drugim. Agata Górska i jej policyjny partner Sławek Tomczyk prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa znanego dziennikarza, który lubił obsmarowywać w Internecie mieszkańców miasta. Nie zostawiał na nich suchej nitki. Ktoś w końcu się zdenerwował i go zabił. Tylko kto to był?

Śledztwo toczy się dwutorowo, ale nie chcę wszystkiego zdradzać. Duża rolę w powieści oprócz tytułowej ważki odkrywa także książka, napisana przez zamordowanego. Pojawiają się także słowa ze znanych piosenek, które jeszcze bardziej uświetniają tę publikację. Prosty i plastyczny język autorki tylko dopełnia całości.

Książkę co prawdę na siłę można by czytać bez znajomości poprzednich tomów, bo sprawa dziennikarza zaczyna i kończy się w tym tomie, jednak los śledczych toczy się dalej. Z tego też powodu, jeśli chcecie dokładnie rozumieć motywy bohaterów, polecam zapoznawanie się z serią od części pierwszej.

,,Ważka"  to bardzo dobrze skonstruowany kryminał, choć w pewnym momencie można się domyślić co łączy tajemniczą bohaterkę z niektórymi postaciami. Na szczęście dzieje się to dość późno i tylko nieznacznie umniejsza radość z dalszej lektury.

Moja ocena: 5,5/6

3 komentarze: