poniedziałek, 3 kwietnia 2017

,,Troja. Historia upadku miasta" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Egmont

Jak przebiegały wydarzenia w Troi wie zapewne z różnych źródeł starszy czytelnik. Co jednak z tym najmłodszym? Teraz nie musimy się o to martwić, gdyż dzięki pozycji Zofii Staneckiej p.t ,,Troja. Historia upadku miasta" także 5-7 latki mogą dowiedzieć się, jak to wyglądało.

Historia została opisana w sposób dość zwięzły, zostały podane najważniejsze fakty i wiernie oddano tło historyczne. Czcionka jest bardzo duża, kolorowe ilustracje jeszcze wierniej odwzorowują opisywane zdarzenia. Pojawia się także koń trojański, które odegrał w tym zajściu wielką rolę.

Seria Czytam sobie przeznaczona jest dla dzieci między 5 a 7 rokiem życia, choć mogą się z nią zapoznawać także starsi. W końcu na ciekawostki, czy ciekawe historie, nigdy nie jest za późno. Duża czcionka zdecydowanie ułatwia czytanie, w poziomie drugim dodatkowo niektóre wyrazy są głoskowane.

,,Troja. Historia upadku miasta" to ciekawa pozycja dla nieco starszych dzieci, które chcą się dowiedzieć, skąd wzięło się sformułowanie koń trojański oraz jak wyglądały zdarzenia w Troi.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

3 komentarze:

  1. Moje dziecko na pewno będzie raczone takimi książkami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa seria książeczek dotykających różnej tematyki. Jakiś czas temu jedną czytałam. Ta również zapowiada się interesująco :)

    OdpowiedzUsuń