środa, 26 kwietnia 2017

,,Spirit Animals. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy" Eliot Schrefer

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Gandalf

Eliot Schrefer był już odpowiedzialny za napisanie szóstego tomu ,,Spirit Animals", co wyszło mu bardzo dobrze. Początkowo seria miała skończyć się na siedmiu tomach, ale obecnie wydawane są dalsze losy z podtytułem ,,Upadek Bestii", z którymi także postanowiłam się zapoznać.

Wszechdrzewo jest w bardzo złym stanie, dopadła je jakaś bardzo tajemnicza choroba. Dodatkowo Wielkie Bestie są przywoływane przez ,,zwykłych" ludzi. Zerif zbiera je, by były po jego stronie. Czwórka przyjaciół ponownie musi zapobiec tragedii.

Choć ,,Spirit Animals" bardzo mi się podobało, miałam mały problem z zagłębieniem się w ,,Upadek Bestii". Moim zdaniem, pozycja jest nieco chaotyczna. Po części przypomina wydarzenia z głównej części, dodatkowo toczą się dalsze losy państw. Niektórzy znów są w niebezpieczeństwie.

Mimo wszystko, książkę czyta się szybko. Jest to zapewne spowodowane tym, że nie jest to zbyt obszerna pozycja. Można się z nią z powodzeniem zapoznać w kilka godzin. Uważam, że dopisywanie dalszych tomów do czegoś co było zaplanowane nie ma większego sensu, ale pewnie i tak zapoznam się z kolejnymi częściami ,,Upadku Bestii".

,,Spirit Animals. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy" to ciekawa pozycja, która jednak jest nieco słabsza niż jej poprzedniczki. Dla miłośników serii to lektura niemalże obowiązkowa.

Moja ocena: 4,5/6

8 komentarzy:

 1. Hmmm... a ja własnie mam pytanie dotyczące serii. Skończyliśmy czytać z Młodym "Magczne drzewo" i szukamy kolejnej serii, która moze mu się spodobać. Zastanawiałam się własnie nad Spirit Animals - myślisz, ze będzie ok? Magiczne drzewo mu się podobało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magicznego drzewa nie czytałam, ale myślę, że Spirit Animals może mu przypaść do gustu :)

   Usuń
 2. Chyba by mnie nie zachwyciła, ale spróbować by można :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, a zapowiada się całkiem nieźle :) Niedługo będziemy się zabierać na lekturę "czegoś większego", więc przyjrzę się tym książkom bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii i jakoś nie wzbudziła mojego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami żałuję, że moja siostra nie lubi czytać książek. Poleciłabym jej to :)

  OdpowiedzUsuń