piątek, 21 kwietnia 2017

,,Próba niewinności" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 256
Do kupienia: Gandalf

Po niezbyt udanej lekturze ,,Zabójstwa Rogera Ackroyda" postanowiłam skusić się na ,,Próbę niewinności" Agathy Christie. Tym razem było o wiele lepiej.

Jaco dwa lata wcześniej został skazany za zabójstwo przyszywanej matki. Po pół roku więzienia zmarł na zapalenie płuc. Po dwóch latach do rodziny zgłasza się świadek, który może potwierdzić, że zmarły mówił prawdę i na czas zabójstwa ma alibi. Kto tak naprawdę zabił? Czy uda się dojść do prawdy?

Książka nie jest bardzo gruba, bo ma 250 stron. Czyta się szybko. Duża uwagę poświęcono tutaj psychice bohaterów, temu, co kto ukrywa, jak wyglądały wydarzenia sprzed dwóch lat. Pojawiają się także samozwańczy śledczy, którzy nie zawsze muszą mieć tyle szczęścia, by dojść do prawdy.

Publikacja uważana jest za jedną z lepszych pozycji w dorobku autorki. Mogę się z tym zgodzić, jednak czytałam bardziej wciągające kryminały Agathy Christie. Ten jest jednak bardzo poprawny i jak zwykle do samego końca nie wiemy, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za zabójstwo.

,,Próba niewinności" to pozycja, którą z powodzeniem przeczytacie w jeden dzień. Miło spędzicie z nią czas. Jeśli lubicie twórczość pisarki, polecam Wam tę pozycję.

Moja ocena: 5/6

1 komentarz: