sobota, 8 kwietnia 2017

,,Nela i skarby Karaibów" Nela

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 220
Do kupienia: Burda Książki

Z twórczością Neli na dobrą sprawę zaczęłam zapoznawać się dopiero pół roku temu, jednak od tego czasu przeczytałam jej siedem książek, ułożyłam jedne puzzle i zapoznałam się z kalendarzem.

Siódma książka Neli jest o wiele dojrzalsza, niż jej poprzednie pozycje. Prawie wszystkie strony są w jakiś sposób kolorowe, mało jest czystych białych teł, sporo tutaj grafik, zdjęć, ilustracji.

Sporą rolę odgrywają legendy, ciekawostki dotyczące znanych podróżników, korsarzy, piratów. To wszystko znacznie urozmaica lekturę. Oprócz tego możemy poczytać o nurkowaniu, poszukiwaniu skarbów i kilku innych rzeczach.

Odnoszę wrażenie, że w tej książce jest znacznie mniej treści, niż w poprzednich publikacjach, ale coś kosztem czegoś. Jak już wspomniałam, w tej części jest wyjątkowo dużo ilustracji, a dodatkowo styl Neli stał się dojrzalszy i dzięki legendom książka stała się ciekawsza.

,,Nela i skarby Karaibów" to pozycja, którą z powodzeniem można czytać bez znajomości poprzednich książek Neli. Szczególnie spodoba się małym podróżnikom, których fascynuje piracki świat.

Moja ocena: 5/6
Za egzemplarz książki dziękuję Business & Culture5 komentarzy:

 1. Uwielbiam te książki i na pewno zapoznam się również i z Twoją propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chętnie sięgnę po książkę, a i pomysł na prezent podchwytuję. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla małych podróżników to na pewno ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podziwiam Nelę. Jakież ona ma fascynujące życie.

  OdpowiedzUsuń
 5. To kolejna bardzo inspirująca książka Neli, która z pewnością spodoba się najmłodszym czytelnikom marzącym o fascynujących wyprawach na koniec świata. :) Faktycznie liczne ciekawostki mogą okazać się w niej najbardziej interesujące - nas strasznie wciągnęły opowieści o piratach. :)

  OdpowiedzUsuń