piątek, 28 kwietnia 2017

,,Królowa śniegu" Anna Klejzerowicz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 277
Do kupienia: Gandalf

,,Królowa śniegu" to już szósta powieść Anny Klejzerowicz, z którą miałam okazję się zapoznać. Czy jestem zadowolona z jej lektury?

W Kryszewie dochodzi do z pozoru przypadkowych śmierci alkoholików, który zamarzli pod wpływem alkoholu. Rzeczniczka wsi nie wierzy jednak w takie przypadki i przy pomocy znanego policjanta postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo. Okazuje się, że odkryta prawda nie wszystkim będzie na rękę...

O pozycji czytałam różne opinie, dlatego korzystając z wolnego czasu, sama postanowiłam się z nią zapoznać. Cała historia oparta jest na baśni ,,Królowa śniegu", która odgrywa w tej powieści naprawdę olbrzymią rolę. Język jest prosty, czyta się dość szybko. Nie jest to może pozycja, od której nie można się oderwać, ale można z nią przyjemnie spędzić kilka godzin.

Pomysł na tworzenie publikacji na podstawie baśni w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny, co bardzo się chwali. Dzięki temu znane historie możemy poznać w bardziej nowoczesnym wydaniu. Starodawne motywy nabierają zupełnie innego, bardziej współczesnego wymiaru.

,,Królowa śniegu" to dość lekka, wciągająca pozycja, która pokazuje, że zło zawsze zostanie ukarane, a nasze przeznaczenie prędzej czy później i tak nas dosięgnie.

Moja ocena: 4,5/6

5 komentarzy:

  1. Jestem ciekawa, w jaki sposób autorka wplotła baśń we współczesną historię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Odkąd książka się pojawiła w sprzedaży, mam ją w planach. Ważne jest dla mnie to, iż język powieści jest prosty.

    OdpowiedzUsuń
  3. Znam twórczość autorki i moim zdaniem pisze bardzo dobrze, dlatego w wolnej chwili chętnie zapoznam się z powyższa pozycją.

    OdpowiedzUsuń