środa, 12 kwietnia 2017

,,Kraina Lodu. Anna i Elsa. Tajemnica niedźwiedzi polarnych" Erica David

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 120
Do kupienia: Tania Książka

Kilka dni temu prezentowałam Wam inną ksiązkę z serii Kraina Lodu - ,,Puchar Arendelle". Erica David ma na swoim pisarskim koncie jednak kilkadziesiąt pozycji, dlatego dziś pokrótce opowiem Wam o jej kolejnej p.t. ,,Tajemnica niedźwiedzi polarnych".

Całość rozpoczyna się dość zwyczajnie i w sumie nie zapowiada niczego nadzwyczajnego. Jak co tydzień, księżniczka Anna z Olafem udali się na rynek, by poczytać dzieciom kolejną bajkę. Tym razem była ona o fleciście, który wyprowadził szczury z miasta. Niewiele później dowiadujemy się, że w mieście znajdują się nieproszeni goście, którzy niszczą zapasy jedzenia, pralnię, wykradają ryby. Zgodnie z tytułem, możemy domyślać się o kogo chodzi...

Książki dla dzieci należą do nowości wydawniczych. Opisywana pozycja została wydana podobnie, jak ,,Puchar Arendelle". Jest w bardziej prostokątnym formacie, w sztywnej oprawie. W środku znajduje się bardzo mało szarych rysunków. Gdyby ich liczba została zwielokrotniona, opowieść byłaby jeszcze bardziej udana. Na stronach pojawiają się za to śnieżne zdobienia.

Historia opisana w tej pozycji jest ciekawa i wciągająca. czyta się szybko, możemy poznać kilka ciekawostek o niedźwiedziach polarnych, choć wolałabym, aby ten temat został bardziej rozbudowany. Zawsze jednak lektura tej publikacji może być początkiem do zgłębienia wiedzy o tych zwierzętach przez młodego czytelnika.

Opowieść o niedźwiedziach polarnych pokazuje, jak wielka jest siła siostrzanej miłości, to, że możemy polegać na swoich przyjaciołach, ale także to, że z każdej sytuacji jest wyjście. Czasem należy jedynie dobrze zastanowić się nad daną sprawą, by jej rozwiązanie samo wpadło nam do głowy.

,,Kraina Lodu. Anna i Elsa. Tajemnica niedźwiedzi polarnych" to ciekawa, wciągająca pozycja, choć ,,Puchar Arendelle" był moim zdaniem troszkę ciekawszy. Może po prostu miałam względem niedźwiedzi polarnych większe oczekiwania. Niemniej, obie pozycje uważam za bardzo interesujące.

Moja ocena: 5/6Za egzemplarz dziękuję księgarni 

4 komentarze:

 1. Swego czasu mój brat był wielkim fanem tej bajki, przez co ja również bardzo ją polubiłam. Jednak owa miłość mi przeszła, więc i ja jakoś nie rozglądam się za kolejnymi opowieściami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostrzana miłość jest bardzo silna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że tak mało jest rysunków, ale i tak myślę, że dzieci będą zadowolone z tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam bajkę, więc i po książki z chęcią bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń