czwartek, 6 kwietnia 2017

,,Kraina Lodu. Anna i Elsa. Puchar Arendelle" Erica David

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 128
Do kupienia: Egmont

Coraz bardziej przekonuję się do Krainy Lodu i zaczynam rozumieć, co dzieci widzą w tym cyklu. Film wciąż przede mną, ale postanowiłam skusić się na ,,Kraina Lodu. Anna i Elsa. Puchar Arendelle".

W Arendelle miał odbyć się wyścig zaprzęgów. Anna z Elsą startowały w nim po raz pierwszy. Jedna z drużyn nie widziała w nich zagrożenia. Najważniejsza miała być dobra zabawa, jednak nie wszyscy tak to traktowali. Gdyby nie zjednoczenie sił, mogło dojść do tragedii...

Książka została wydana w dość małym, prostokątnym formacie ze sztywną okładką. Jest w niej bardzo mało szarych ilustracji, jednak każdą stronę zdobią śnieżne ozdobniki. Czcionka jest bardzo duża, dzięki czemu czyta się dość szybko. Najważniejsze jest jednak przesłanie tej pozycji.

Dzięki lekturze publikacji dzieci dowiedzą się, że nie można nikogo zostawiać na pastwę losu, tylko trzeba każdemu, nawet osobie, która była dla nas niemiła, pomóc w potrzebie. Nie zawsze najważniejsze jest zwycięstwo, ale zwykłe kontakty międzyludzkie i nasze dobre serce.

,,Kraina Lodu. Anna i Elsa. Puchar Arendelle" to doskonała pozycja dla miłośników serii, ale także tych, którzy mają o niej choć niewielkie pojęcie. Idealnie nada się zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Jedyny mały minus jest taki, że mogłoby być w niej nieco więcej ilustracji.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.
2 komentarze:

  1. Syn kuzynki mojego męża uwielbia tę bajkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna, pouczająca bajka. Jak najbardziej chcę ją mieć.

    OdpowiedzUsuń