poniedziałek, 24 kwietnia 2017

,,Korona w mroku" Sarah J. Maas

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 496
Do kupienia: Gandalf

,,Korona w mroku" to już drugi tom serii ,,Szklany tron". Akcja coraz bardziej gna do przodu, a zakończenie wbija w fotel.

Celaena została Królewską Obrończynią i od tej pory przez kilka lat na zlecenie króla musi zabijać jego wrogów. Dziewczyna nie jest jednak aż tak okrutna, jak mogłoby się wydawać. Do tego wszystkiego bohaterka coraz bardziej zaczyna interesować się Znakami Wyrda, co nie może prowadzić do niczego dobrego.

Po zapoznaniu się z opowiadaniami nie byłam do końca przekonana, czy chcę kontynuować tę serię. Po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że z chęcią zapoznam się też z dalszymi tomami. Drugi tom jest jeszcze bardziej wciągający niż pierwszy. Zakończenie za to powoduje, że z chęcią zapoznałabym się natychmiast z kolejną częścią.

,,Dwór cierni i róż" tej autorki został stworzony na podstawie motywu z ,,Pięknej i Bestii". W obu seriach pojawiają się magiczne istoty - Fae, a ,,Szklany tron" zaczyna robić się coraz bardziej magiczny. Mnóstwo tutaj zagadek, które autorka odkrywa przed czytelnikami stopniowo. Pojawia się także miłosny trójkąt. Kogo wybierze Celaena - kapitana czy księcia?

,,Korona w mroku" to bardzo dobra, wciągająca kontynuacja, od której nie można się oderwać. Nie mogę doczekać się chwili, w której zapoznam się z pozostałymi tomami. Choć ,,Dwór cierni i róż" bardziej mi się podoba, to ,,Szklany tron" coraz bardziej się rozkręca.

Moja ocena: 5,5/62 komentarze: