wtorek, 11 kwietnia 2017

,,Kastor naprawia rower" Lars Klinting

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 40
Do kupienia: Media Rodzina

Zbliża się lato, wiosenne dni robią się coraz cieplejsze. Myślę, że to dobry moment, by pomyśleć o rowerowych przejażdżkach. Gdy nasz sprzęt nam się popsuje, zawsze możemy liczyć na pomoc bobra Kastora.

Kastor z Maciusiem chcieli wybrać się na wycieczkę rowerową. Niestety, nie ujechali daleko, a koło od roweru wymagało naprawy. Maciuś bardzo się zmartwił, ale lepiej, że stało się to na początku, niż na końcu ich rowerowej podróży...

Z serii o bobrze Kastorze możemy dowiedzieć się, jak naprawić rower, uprawiać fasolkę, piec, majsterkować, szyć. Wszystko jest wyjaśnione w bardzo prosty sposób, krok po kroku, idealnie wplecione w całą historię. Dodatkowo za każdym razem zostają dokładnie wymienione materiały, które będą nam potrzebne do danego zajęcia.

Z pewnością na polskim rynku jest wiele publikacji, które uczą dzieci pożytecznych rzeczy. Seria o bobrze Kastorze należy jednak do moich ulubionych. Jest w niej mało tekstu, dużo ilustracji. Wiedza jest podana w nich jakoby przy okazji, nic na siłę. dziecko czytając ciekawą historię, samoczynnie chłonie nowe informacje.

,,Kastor naprawia rower" to pięknie wydana pozycja w sztywnej oprawie. Każda książka na inny kolorowy pasek (w tym przypadku czerwony). Całość prezentuje się bardzo elegancko i, co najważniejsze, ciekawie dla młodego czytelnika.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.4 komentarze:

 1. Nigdy dotąd nie słyszałam o tym bobrze, ale widzę, że warto nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ne znam w ogóle tej serii, ale widzę, że trzeba to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie eleganckie wydanie jest z pewnością godne polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli w przyszłości będę miała dziecko, to stworzę mu biblioteczkę z Twoimi polecanymi książkami :) Zawsze podajesz takie perełki, które nie tylko uczą i bawią, ale również świetnie wyglądają! :)

  OdpowiedzUsuń