wtorek, 25 kwietnia 2017

,,Fobos" Victor Dixen

Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 464
Do kupienia: Gandalf

Książek fantastycznych z akcją umieszczoną między planetami powstało kilka. Jedną z nich jest ,,Fobos", z którą postanowiłam się zapoznać.

12, można by powiedzieć, wyrzutków społeczeństwa. Sześć dziewcząt i sześciu chłopców. Każdy z nich nie ma rodziny, nikt nie będzie za nimi tęsknił. Wszyscy skrywają też swoje sekrety. Mają wybrać się w podróż na Marsa, gdzie mają kopulować i rodzić dzieci. W trakcie podróży mają się lepiej poznać i dobrać w pary. Nie wiedzą, co tak naprawdę czeka ich na końcu drogi...

Początkowo trudno było mi się wciągnąć w tę historię, ale z czasem coraz bardziej zagłębiałam się w tej historii. Czcionka jest dość drobna, ale wbrew pozorom wzrok nie bardzo się męczy. Narracja prowadzona jest z trzech perspektyw - głównej bohaterki, randek, w których biorą udział uczestnicy i z punktu widzenia organizatorów show. Pozwala to spojrzeć na wydarzenia z różnych perspektyw.

Pozycja fabularnie przypomina trochę ,,W ramionach gwiazd", więc jeśli tamta seria Wam się podobała, ta seria także powinna Wam przypaść do gustu. Zakończenie jest bardzo zaskakujące, jestem ciekawa, jak potoczy się akcja w drugim tomie. Niestety, nie jest on jeszcze dostępny na polskim rynku.

,,Fobos" to ciekawy początek serii z nieco nudnawym początkiem, w którą można się z czasem wciągnąć. Wbrew drobnej czcionce zapoznałam się z nią w jedno popołudnie. Polecam, jeśli lubicie takie historie, macie trochę wolnego czasu i niekoniecznie musicie czytać serie od razu w całości.


Moja ocena: 4,5/61 komentarz: