niedziela, 2 kwietnia 2017

,,Edison. O wielkim wynalazcy" Ewa Nowak

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 64
Do kupienia: Egmont

Żyjemy w XXI wieku i choć Edison istniał dwa wieki wcześniej, wierzę, że dla naszego pokolenia jego nazwisko nie jest zupełnie obce.

To właśnie dzięki Edisonowi możemy korzystać z udoskonalonej żarówki i 1000 innych przedmiotów, które wynalazł. Wydaje się dużo, prawda? Edison od najmłodszych lat był bardzo pracowity, lubił eksperymentować. Wychodził z założenia, że dzięki pracy uda mu się coś osiągnąć. Tak też się stało. Mimo tego, że nie dosłyszał, przeżył aż 84 lata.

Serai Czytam sobie przeznaczona jest dla dzieci, dopiero rozpoczynających swoją naukę z czytaniem. Poziom pierwszy to krótkie zdania, drugi - nieco bardziej rozbudowane, trzeci - to już naprawdę długie, jak dla 6-7 latka, historie. Dzięki tej serii możemy poczytać o sławnych osobach, miejscach, ale także fantastycznych wydarzeniach, wymyślonych przez autorów cyklu.

Co uważam za duży plus to to, że każdą książeczkę można czytać oddzielnie. Wszystkie mają bardzo dużą czcionkę, a trudniejsze wyrazy zostają oznaczone *. Ich znaczenie można znaleźć w słowniczku, który znajduje się na końcu książki. W pozycji o Edisonie pojawia się sporo trudniejszych słów, ale dzięki temu publikacja jest bardzo dokładna i wiernie oddaje życie tego człowieka.

,,Edison. O wielkim wynalazcy" to pozycja ze sporą ilością tekstu i stosunkowo małą liczbą szarych ilustracji. Mimo wszystko, czyta się dość szybko, rozdziały są krótkie, a całość napisana bardzo przystępnym językiem.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.
2 komentarze:

  1. Dobrze, że trudniejsze wyrazy zostały wytłumaczone. To duży plus.

    OdpowiedzUsuń