piątek, 14 kwietnia 2017

,,Co mi w życiu nie wyszło?" Piotr Gąsowski

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 208
Do kupienia: Tania Książka

Rzadko sięgam po biografie i autobiografie, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek i nie żałuję.

,,Co mi w życiu nie wyszło?" Piotra Gąsowskiego to jedna z nowości wydawnictwa Edipresse. Jak aktor podkreśla, napisanie tej publikacji zajęło mu kilka lat, gdyż pisał ją samodzielnie. Jest to zbiór krótszych i dłuższych, zazwyczaj zabawnych, rozdziałów z życia Piotra Gąsowskiego.

Nie ma tutaj faktów z jego dzieciństwa, jednak przez prawie 300 stron sporo możemy się o tej postaci dowiedzieć. Najbardziej podobały mi się rozdziały związane z wojskiem i ,,Tańcem z Gwiazdami", sporo jest też o teatrze, który odgrywa w życiu mężczyzny dużą rolę.


Całość napisana ze sporą dawką humoru. Choć na stronach jest dużo tekstu, czyta się szybko. Czcionka jest dość spora, ale i tak lektura tej publikacji zajmie nam kilka godzin. Za duży atut uważam to, że rozdziały mimo wszystko są dość krótkie, więc można skończyć w dowolnym momencie.

Odnośnie ceny okładkowej - 49,90 zł - na pewno nie spowoduje, że wiele osób skusi się na tę pozycję. Książka została wydana na kremowym papierze, w miękkiej okładce ze skrzydełkami. Wygląda estetycznie, aczkolwiek 50 złotych za jedną publikację na pewno odstrasza.

,,Co mi w życiu nie wyszło?" to ciekawa publikacja dla tych, którzy choć trochę kojarzą i darzą sympatią Piotra Gąsowskiego. Aktor nie boi się mówić o swoich wpadkach, dzięki czemu książka jest jeszcze bardziej autentyczna.

Moja ocena: 5/6


Za egzemplarz dziękuję księgarni 

2 komentarze:

  1. Bardzo chętnie sięgam po biografie, wiele z nich wyciągam dla siebie, pewnie i z tą książką się spotkam. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  2. Cena rzeczywiście zbyt wysoka. Ale na pewno można kupić tę książkę taniej.

    OdpowiedzUsuń