środa, 5 kwietnia 2017

,,Basia i przyjaciele. Titi" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 24
Do kupienia: Egmont

,,Basia i przyjaciele. Titi" zdecydowanie bardziej wpadła w moje gusta, niż o samej Basi. Ciekawi, o czym możemy poczytać w tej części?

Titi na czarny kolor skóry, w rezultacie czego nie jest akceptowany przez ludzi na ulicy, Określenie ,,czarnuch" jest na porządku dziennym. Ludzie uważają, że uchodźcy odbierają nam pracę, a jednocześnie są nierobami. Titi nie może zrozumieć, dlaczego ludzie go obrażają. Na szczęście ma przyjaciół, przy których nie musi czuć się samotny.

Publikacja jest bardzo na czasie. Osoby o innym wyznaniu, kolorze skóry, przekonaniach nie są na ogół akceptowane w społeczeństwie. Sprawa uchodźców jest wciąż na porządku dziennym. Cieszę się, że powstają książki dla dzieci, które ukazują, że te osoby są takimi samymi ludźmi jak my. Niektórzy dorośli potrafią to zrozumieć, jednak innym przychodzi to z wielkim trudem.

Pozycja została wydana w dość dużym formacie w sztywnej oprawie z zaokrąglonymi rogami. Ilustracje są typowe dla tej serii - bardzo oryginalne, kolorowe, niecodzienne Co cieszy, mają swoich zwolenników. Tekstu jest dość dużo, a ważniejsze zdania zaznaczono na czerwono.

,,Basia i przyjaciele. Titi" to publikacja bardzo na czasie, która pokazuje, że kolor skóry nie ma wpływu na to, jakimi jesteśmy ludźmi. Osoby szykanowane wcale nie czują się z tym dobrze, więc dobrze się zastanówmy, zanim powiemy komuś coś niemiłego.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.3 komentarze:

  1. Książka z mądrym przesłaniem. Takie polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. To świetna książeczka, która nie tylko bawi, ale uczy. Idealna historia na lekcje pogadankowe w szkole.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tej serii, ale widzę, że warto wziąć ją pod uwagę.

    OdpowiedzUsuń