wtorek, 4 kwietnia 2017

,,Basia i biblioteka" Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 24
Do kupienia: Egmont

Seria o Basi ma już kilkadziesiąt tomów, do tej pory jednak zapoznałam się z kilkoma z nich. Bardziej podoba mi się seria ,,Basia i przyjaciele", ale wyjątkowo postanowiłam skusić się na ,,Basia i biblioteka".

Klasa Basi udała się do biblioteki, gdzie odbyło się spotkanie z panią pisarką. Opisane są przygotowania - nie można tam rozmawiać, trzeba się zachowywać cicho, za książki się nie płaci, ale trzeba je oddać. Spotkanie z autorką zostało opisane w bardzo interesujący sposób. Autorka zwróciła uwagę na to, że każdy z nas może zostać pisarzem, bo najważniejsza jest wyobraźnia.

Książka została wydana w dość dużym formacie z zaokrąglonymi rogami. Ilustracje są typowe dla serii o Basi. Z pewnością są nietuzinkowe, kolorowe i przyciągają wzrok. Tekstu jest tutaj dość dużo. Niemal w całości napisany jest czarną czcionką, najważniejsze przesłania wyróżniono na czerwono.

Publikacja pokazuje młodszym dzieciom, w jaki sposób należy zachować się w bibliotece, że nie ma się czego bać oraz jak może wyglądać przykładowe spotkanie autorskie - zbierane są pieniądze, za które dzieci mogą kupić książki danego pisarza wraz z dedykacją.

,,Basia i biblioteka" to ciekawa pozycja dla dzieci, które pierwszy raz chcą wybrać się do biblioteki. Ta pozycja będzie dla nich swego rodzaju kompendium wiedzy, z którego będą mogli skorzystać.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.

2 komentarze:

  1. Nawet nie wiedziałam, że jest taka książka. Super!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że są takie książki, które pozwalają już od najmłodszych lat zaznajamiać się z kulturą - w tym przypadku Biblioteką :)

    OdpowiedzUsuń