niedziela, 19 marca 2017

,,Zmierzch Olimpu" Kate O'Hearn

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 416
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

1,5 roku temu byłam przekonana, że cykl Pegaz zakończył się na piątym tomie i Kate O'Hearn być może zachwyci czytelników jakąś nową serią. Tymczasem okazało się, że został wydany ,,Zmierzch Olimpu", który teraz już naprawdę ma być zwieńczeniem cyklu.

Emily jest przekonana, że jej ziemscy przyjaciele mają się dobrze i nie zagraża im niebezpieczeństwo ze strony CRU. Niestety, już niebawem dowiaduje się, w jak wielkim była błędzie. Razem z Pegazem i Rizą, jeśli będzie mogła, postanawiają udać się na Ziemię, by pomóc uwolnić więźniów ze szponów CRU. Czy im się to uda?

Mimo tego, że z poprzednim tomem serii zapoznałam się 1,5 roku temu bardzo szybko wciągnęłam się w tę fabułę i powieść przeczytałam z przyjemnością. Pozycję czyta się szybko i jest ciekawym dopełnieniem serii. Piąty tom nieco mnie zawiódł, gdyż było w nim streszczenie wydarzeń z poprzednich części. W tej części możemy jednak liczyć na spory powiew świeżości.

Kate O'Hearn stworzyła fantastyczną serię, która jest naprawdę doskonała. Pojawiają się też słabsze momenty, ale w ogólnym rozrachunku cykl należy do jednego z moich ulubionych, przeznaczonych dla młodzieży. Nie żałuję, że 2-3 lata temu postanowiłam się z nim zapoznać.

,,Zmierzch Olimpu"to bardzo ciekawe zwieńczenie serii. Jak już wspominałam, byłam zaskoczona tym, że pojawił się ten tom, ale z przyjemnością powróciłam na Olimp.

Moja ocena: 5/6


2 komentarze:

  1. Nie lubię serii dłuższych niż 3 tomy, chyba że są wydawane w krótkim odstępie czasu.

    OdpowiedzUsuń