środa, 29 marca 2017

,,Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi" Dr Suzana E. Flores

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 304
Do kupienia: Muza

Facebook i ogólnie media społecznościowe odgrywają w naszym życiu coraz większą rolę. Ma to zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki.

Mimo tego, że pozycję ,,Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi"  możemy zaliczyć do grona poradników, nie musicie obawiać się bardzo sztywnego i niezrozumiałego dla czytelnika języka. Całość została napisana w bardzo prosty sposób, dzięki czemu bardzo łatwo można się wciągnąć w tę lekturę. Aby nie były to tylko suche fakty, autorka zadbała o wypowiedzi osób z całego świata, które na swoim przykładzie pokazują, że nie wszystko idzie w dobrym kierunku.

W pozycji zostały przytoczone przykłady osób, które o śmierci najbliższych dowiedziały się z Facebooka, to właśnie też przez ten kanał pary zrywały ze sobą znajomość lub dowiadywały się o kochankach partnera. To także sposób na to, by wykreślić ze znajomych jakąś koleżankę, bo nie polubiła naszych statusów na Fb...

To tylko garść przykładów z tej publikacji. Jak jednak widzicie, to wszystko nie idzie w dobrym kierunku. Ludzie, w tym ja, spędzają na Facebooku bardzo dużo czasu, zaniedbując życie rodzinne i kontakty osobiste. Każdy chce być na bieżąco. Ludzie potrafią napisać do znajomych, by polubili ich wypowiedź lub zdjęcie, bo mają za mało like'ów...

,,Sfejsowani. Jak media społecznościowe wpływają na nasze życie, emocje i relacje z innymi"  została wydana w dość dużym formacie, z dużą czcionką, na szarym papierze. Na końcu zostało zamieszczonych kilkadziesiąt stron wypowiedzi osób, które w jakiś sposób czują się przez sieć pokrzywdzone. Myślę, że jest to lektura dla każdego z nas, gdyż Facebook zajmuje coraz więcej miejsca także w naszym realnym życiu.


Moja ocena: 5/6

Za egzemplarz książki dziękuję Business & Culture


3 komentarze:

  1. Niestety FB dla wielu stal się wyrocznią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Korzystam z Facebooka, ale nie aż tak nagminnie. I staram się ograniczać swoją prywatność.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niektórzy nie potrafią już żyć bez FB. To na pewno świetna publikacja.

    OdpowiedzUsuń