sobota, 18 marca 2017

,,Rywalki. Kolorowanka" Kiera Cass

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Jaguar

Odnoszę wrażenie, że seria Rywalki wciąż przeżywa rozkwit, co wpływa na coraz większe zainteresowanie cyklem czytelników. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji miłośnicy twórczości autorki mają okazję obcować, np. z kolorowanką, czy pamiętnikiem.

Przyznam szczerze, że seria Rywalki niemal w całości wciąż przede mną. Sporo czasu temu miałam krótki epizod z pierwszym tomem, ale pomiędzy nami nie zaiskrzyło. Od jakiegoś czasu mam ochotę powrócić do świata Rywalek i sprawdzić, czy tym razem seria mnie wciągnie.

Aby się do tego dobrze przygotować, postanowiłam na początek sprawdzić, co do zaoferowania ma mi kolorowanka. Nie wczytywałam się dokładnie, co znajduje się wewnątrz, dlatego też byłam bardzo miło zaskoczona, gdy okazało się, że dzieli się ona na pięć części, które wyznaczają kolejne tytuły serii.

Na początku każdej z części jest czarna strona z tytułem i ozdobami do pokolorowania, następnie jest cytat i zazwyczaj jeden, bardzo rzadko, dwa rysunki. Kartki są lekko usztywniane, dlatego nie ma obaw, że kredka się przebije. Zupełnie inaczej może być z pisakami. Na początku możemy także zapoznać się z listem autorki do miłośników jej serii.

Jedyne czego brakuje mi w tej kolorowance to to, że całość jest połączona i nie ma możliwości wycięcia/wyrwania poszczególnych obrazków. Z jednej strony, dzięki takiemu zabiegowi kolorowanie jest sztywniejsze, ale z drugiej, musimy ze sobą nosić całą książkę, która może nie waży za wiele, ale i tak może stać się dla nas obciążeniem.

,,Rywalki. Kolorowanka" to pozycja nie tylko dla miłośników serii, w którą warto się zaopatrzyć, gdy lubicie kolorować, gdyż jest w naprawdę dobrej cenie.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar.

1 komentarz: