wtorek, 21 marca 2017

,,Reksio. Dobranocka wszech czasów" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Papilon

Reksia pamiętam z czasów mojego dzieciństwa, gdy oglądałam go w telewizji podczas Wieczorynki. Bardzo ucieszyłam się, że trafiła do mnie pozycja ,,Reksio. Dobranocka wszech czasów" , tym bardziej, że nawet nie zwróciłam uwagi na to, że planowane jest takie wydanie.

W publikacji znajdziemy 10 ciekawych historii, których głównym bohaterem jest Reksio. Będziemy mogli poczytać m.in. o taplaniu się w błocie, wyprawie do lasu po mech i grzyby, wodnej eskapadzie i nurkowaniu, szukaniu kozy, zabawie w chowanego, pomocy gospodarzowi w zerwaniu owoców, wyprawie do wesołego miasteczka.

Pozycja nie dość że jest obszerna to jeszcze została wydana w dużym formacie ze sztywną oprawą. Nie ukrywam, że bardzo ładnie to wygląda, jednak trzymanie tego podczas lektury bywa już kłopotliwe. Niemniej myślę, że warto się przemęczyć, gdyż wydanie i historie zawarte wewnątrz są naprawdę okazałe.

Reksio pokazuje nam, jak należy zachować się w danej sytuacji, prawie wszystkie historyjki mają jakiś morał. Bohaterowie dowiadują się, że należy słuchać starszych, pomagać sobie w potrzebie, że nie wolno oddalać się od rodziców bez pozwolenia i jeszcze kilka innych rzeczy.

Czcionka w tym wydaniu jest naprawdę duża, dodatkowo tekst nie jest napchany. Zawsze jedna strona to całostronicowa ilustracja, a druga tekst. Dzięki temu, że opowiadania nie są bardzo obszerna, czyta się je szybko. Między sobą różnią się długością, ale to pewnie nie jest dla nikogo niespodzianką.

,,Reksio. Dobranocka wszech czasów" to pozycja, która może wydawać Wam się droga (ok. 45 złotych), jednak biorąc pod uwagę wydanie, ilustracje, ciekawą treść myślę, że śmiało może konkurować z innymi publikacjami, które kosztują jeszcze więcej.

Moja ocena: 5.5/6
Za książkę-niespodziankę dziękuję wydawnictwu Papilon


5 komentarzy:

 1. Cena trochę wysoka. Reksio to kultowa postać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że sama nigdy nie byłam fanką Reksia, ale zapoznam Jasia z tym pieskiem - może jemu spodoba się bardziej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uwielbiałam Reksia w dzieciństwie.
  Teraz mój synek go uwielbia.
  Ale faktycznie, cena strasznie wysoka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Reksio! Bajka mojego dzieciństwa :)
  Ale faktycznie, cena trochę odstrasza...

  OdpowiedzUsuń