piątek, 31 marca 2017

,,Piękna i Bestia. Kocham ten film" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 64
Do kupienia: Egmont

W ostatnim czasie bardzo popularny w kinach stał się film ,,Piękna i Bestia". Niestety jeszcze nie miałam okazji go obejrzeć, ale postanowiłam skusić się na publikację ,,Piękna i Bestia. Kocham ten film".

Bella nie była lubiana przez innych ludzi, gdyż była bardzo cicha i lubiła spędzać czas z książkami. Mimo wszystko, jeden chłopak upatrzył ją sobie na swoją żonę i nie brał pod uwagę faktu, że dziewczyna może mu odmówić. Jak by tego było mało, ojciec Belli został pojmany i wtrącony do lochu przez Bestię. Nikt nie wiedział, że to tak naprawdę piękny książę, którego zła czarownica zamieniła w potwora. Tylko prawdziwa miłość mogła go uratować...

Lubię książki wydawnictwa Egmont z serii Kocham ten film, gdyż nawet jeśli ktoś nie oglądał ekranizacji, i tak bez problemu zorientuje się w fabule. Publikacje są wydane w sztywnej oprawie, w dużym formacie, ze śliskimi stronami, całostronicowymi ilustracjami, które są naprawdę piękne i bardzo kolorowe.

Pierwsze dwie strony to przytoczenie faktów odnośnie tego, jak młodzieniec został zamieniony w potwora. Następnie poznajemy Bellę i jej historię. Mimo tego, że ta różni się ona nieco od wersji, które znałam wcześniej, i tak jest bardzo ciekawa i przede wszystkim pokazuje, że prawdziwa miłość zwycięży.

,,Piękna i Bestia. Kocham ten film" to bardzo ciekawa pozycja, w której pojawia się nowsza i bardziej współczesna wersja legendy. W przyszłości na pewno skuszę się także na ekranizację.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.3 komentarze:

  1. Aż przypomniało mi się dzieciństwo... :) W tę książkę raczej się nie zaopatrzę, ale muszę obejrzeć tę animację. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tę bajkę :) Mam do niej wielki sentyment.

    OdpowiedzUsuń