czwartek, 16 marca 2017

,,Obiecaj mi" Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 296
Do kupienia: Gandalf

Książki Richarda Paula Evansa niemal zawsze sprawiają, że po ich lekturze jestem bardzo wzruszona i skłonna do przemyśleń. Czy tak było też tym razem?

Tak naprawdę początek jest bardzo enigmatyczny. Dopiero z biegiem czasu wszystko ma stać się dla czytelnika oczywiste. Poznajemy Beth, która najpierw dowiaduje się, że mąż ją zdradza, a następnie, że jest śmiertelnie chory. Po jego śmierci kobieta nie ma zbyt wiele środków do życia. Z okazji świąt Bożego Narodzenia nie kupiła dla siebie prezentu. Córeczka poprosiła dla niej o osobę, której mogłaby zaufać, która stałaby się dla niej oparciem. Czy to marzenie małej Charlotte miało się spełnić?

Z przykrością muszę stwierdzić, że niestety od początku coś nie zaskoczyło. Zapoznałam się z tą pozycją w kilka godzin, ale nie mogę powiedzieć, bym była nią szczególnie zachwycona. Niestety, jest to przeciętna lektura, którą szybko się przeczyta i równie prędko o niej zapomni.

Jedyną ciekawostką jest pojawienie się w pewnym momencie magicznego wątku. Tak naprawdę to on dodaje uroku i ciągnie całą fabułę do przodu. Gdyby go nie było, powieść okazałaby się nic nieznaczącą lekturą. A tak przynajmniej mamy do czynienia z pewną zagadką nie z tego świata.

,,Obiecaj mi" to, niestety, jedna ze słabszych książek autora. Nie polecam jej na pierwsze spotkanie z twórczością Richarda Paula Evansa, ale jeśli ktoś chce zapoznać się z całą twórczością pisarza, powinien zgłębić także tę pozycję.Moja ocena: 3/6

4 komentarze:

  1. Moja opinia o tej książce jest dokładnie taka sama jak Twoja - najsłabsza książka Evansa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytając "Podarunek" Leciały mi łzy, co do tego tytułu, to już druga opinia, którą czytam, że coś nie gra. Szkoda...Myślę,że przez sentyment do autora, jednak dam mu szansę i skuszę się na powyższy tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książkę czytałam i oceniam ją ciut lepiej niż Ty.

    OdpowiedzUsuń