sobota, 4 marca 2017

,,Morderstwo w zaułku" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 280
Do kupienia: Gandalf 

W ostatnim czasie czytam dość sporo kryminałów Agathy Christie, gdyż, po pierwsze, chcę je przekazać kolejnej osobie, a, po drugie, jest to ciekawa i niewymagająca wielkiego wysiłku lektura.

Postanowiłam skusić się na ,,Morderstwo w zaułku", które sądziłam, że jest pojedynczą powieścią, ale znów okazało się, że to zbiór czterech opowiadań. Bardzo się tym nie zraziłam i przystąpiłam do lektury. Możemy poczytać o samobójstwie pewnej młodej damy, kradzieży ważnych dokumentów, kolejnym rzekomym samobójstwie, a na koniec o trójkącie miłosnym.

Jak to bywa, opowiadania są różnej długości, a także różnią się pod względem atrakcyjności fabuły. Najbardziej podobała mi się pierwsza i trzecia historia, druga i czwarta były dla mnie nieco nużące. Niemniej, całość przeczytałam dość szybko ze sporym zainteresowaniem.

Autorka ma na swoim koncie blisko 100 powieści. Nie ma się więc czemu dziwić, że przy bliższym zapoznawaniu się z jej dorobkiem można zauważyć pewien schemat w niektórych opowiadaniach. Wiadomo, że zanim przystąpimy do lektury nie wiemy, jak dana sprawa się rozwiąże. Nie mamy więc możliwości dobierania lektur tak, by różniły się znacznie pod względem fabularnym i rozwiązania zagadki.

Niemniej, ,,Morderstwo w zaułku" to warty poznania zbiór. Zdarzało mi się czytać ciekawsze pozycje w dorobku autorki, jednak ten nie należy do kategorii najgorszych, z którymi też miałam sposobność się zapoznać.

Moja ocena: 4,5/6

3 komentarze:

  1. Ulubione książki mojej mamusi, ale mnie jakoś nigdy do nich nie ciągało :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nawet znani i lubiani pisarze potrafią napisać słabszą powieść:(

    OdpowiedzUsuń
  3. Skoro Twoim zdaniem to jedna ze słabszych książek w dorobku autorki, to ja bez żalu odpuszczę ją sobie.

    OdpowiedzUsuń