czwartek, 30 marca 2017

,,Mała syrenka. Złota księga" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 96
Do kupienia: Egmont

,,Mała syrenka" to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Nie ma więc się czemu dziwić, że postanowiłam skusić się na najnowsze wydanie tej pozycji.

Ariel od zawsze fascynował świat ludzi. Niestety, ojciec był przeciwny jej miłości, gdyż uważał, że człowiek może jej tylko zaszkodzić. Gdy Ariel nie pojawiła się na swoim występie, bardzo się zdenerwował. Niedługo potem Ariel uratowała z roztrzaskanego statku pięknego Eryka. Gdy Tryton się o tym dowiedział, wpadł w gniew i roztrzaskał jej pamiątki ze świata ludzi. Czy Ariel z tego powodu znienawidziła, czy jeszcze bardziej pokochała Eryka?

Książka została wydana w lekko puchowej okładce w sztywnej oprawie. Tekst znajduje się na co drugiej stronie i nie ma go zbyt wiele. Ilustracje są piękne, bardzo kolorowe, realistyczne i zajmują całe strony. Jest na nich naprawdę mnóstwo szczegółów, o których możemy poczytać w treści.

Przesłaniem tej książki jest to, żeby nigdy się nie poddawać i spełniać swoje marzenia. To, co obce, wcale nie musi oznaczać dla nas czegoś niebezpiecznego. Podstępem niewiele się ugra, a prawdziwe uczucie - miłość, przyjaźń - może zdziałać cuda.

,,Mała syrenka. Złota księga"  to pozycja niemalże obowiązkowa dla miłośników Ariel. Z przyjemnością wróciłam po latach do tej opowieści, by zachwycić się nią na nowo. Tak naprawdę jest to ponadczasowa historia o prawdziwej miłości, z którą powinien zapoznać się każdy z nas.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


2 komentarze: