środa, 22 marca 2017

,,List" Richard Paul Evans

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Gandalf

,,List" to trzeci tom serii, które następuje po ,,Najcenniejszym darze" i ,,Zegarku z różowego złota". Dobrze zachować tę kolejność, by nie czuć się zawiedzionym brakami w lekturze.

Mary Anne i David nie mogą sobie poradzić ze stratą po śmierci swojej córeczki. Mężczyzna tłumi żal w sobie, żona w końcu postanawia od niego odejść. Dodatkowo David ma też inne problemy - na świecie panuje kryzys, biali chcą zwolnienia Murzynów. W mieście zaczynają się zamieszki.

Muszę przyznać, że poprzednie dwa tomy serii czytałam dość dawno temu, więc fabuła nieco mi uleciała z pamięci. Niemniej, dość szybko wdrożyłam się w ten cykl i czytałam do końca z niesłabnącym zainteresowaniem. Nie uważam by była to najlepsza powieść autora, jednak jest dobrą pozycją na wolniejszy dzień.

Autor wiernie oddaje prześladowania Murzynów tylko z tego powodu, że mają ciemny kolor skóry i zdaniem ,,białych" zabierają im miejsca pracy. Richard Paul Evans podkreśla, że osoby o innym kolorze skóry tak samo jak my potrzebują pieniędzy na przeżycie. W książce występuje kilka tragicznych momentów.

,,List" to pozycja, w którą początkowo nie mogłam się wciągnąć, ale po kilkudziesięciu stronach całkowicie się w niej zatraciłam i musiałam doczytać całość tego samego dnia. Pamiętajcie jednak o tym, by zachować kolejność tomów.

Moja ocena: 4,5/6

2 komentarze:

  1. Fajnie, że się jednak wciągnęłaś.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale mam ją w planach.

    OdpowiedzUsuń