sobota, 25 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Znak

Francesca Simon w Polsce znana jest od ponad 20 lat. Ciekawi, o czym jest ,,Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie"?

Ksiązka podzielona jest na dwie części. W pierwszej przeczytamy cztery opowiadania - o tym, jak Karolek uciekał z domu, o dniu sportu, w którym główny bohater nie miał szans, o tym, jak Karolek chciał się dorobić wielkich pieniędzy oraz o prezentach gwiazdkowych.

Część druga jest poświęcona szeroko rozumianemu jedzeniu. Poczytamy różne ciekawostki, nowinki, nie tylko ze współczesności, ale na przestrzeni wieków. Naprawdę można się sporo dowiedzieć, bo jest tego ok. 100 stron.

Opowiadania są ciekawe, jedno było dla mnie nowością, ale osoby, które nie znają jeszcze tak dobrze tej serii mogą liczyć na spore nowości. Druga część publikacji chyba nie była wcześniej wydawana, więc można połączyć przyjemne z pożytecznym. Mimochodem może jakaś nowa informacja utkwi nam w głowie.

Książka została wydana w dość małym formacie w lekko usztywnianej okładce. Czcionka jest duża, tekstu jest całkiem sporo, ale czyta się szybko. Sporo tutaj ciekawostek, z którymi także można się zapoznać w ekspresowym tempie.

,,Koszmarny Karolek. Wielka forsa i wielkie żarcie" to kolejna pozycja wydana z okazji jubileuszu serii. Z chęcią się z nią zapoznałam, gdyż mam całą kolekcję. Kupiłam ją w końcu po to, by przeczytać ją w całości.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Fajnie, że można znaleźć w niej tyle nowości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój brat uwielbia Koszmarnego Karolka, więc na pewno spodobałaby mu się ta książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię czytać o perypetiach Karolka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sięgnęłabym, bo raczej nie czytuje lit. dziecięcej, ale wezmę pod uwagę, jak będę chciała zrobić prezent dla kuzynek :)

  OdpowiedzUsuń