czwartek, 9 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Wariackie wakacje" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 160
Do kupienia: Znak

Francesca Simon ma na swoim koncie mnóstwo opowiadań o Koszmarnym Karolku, jednak z kolorowymi ilustracjami zetknęłam się po raz drugi.

Książka składa się z dwóch opowiadań - jedno jest o wyjeździe rodziny Karolka do Francji, drugi o tym, jak w klasie Karolka mieli sprawdzać wszy, a główny bohater nienawidził szamponu, który miał je wytępić.

Publikacja ma dużo kolorowych ilustracji i bardzo małą ilość tekstu. Opowiadania są ciekawe, choć kilkukrotnie pojawiały się we wcześniejszych zbiorach, zwłaszcza to o wszach.

Koszmarny Karolek bawi i uczy swoich miłośników już od 20 lat. Jeśli jeszcze nie znacie Karolka, przypomnę, że głównymi postaciami cyklu są dwaj zupełnie różni bracia - Koszmarny Karolek i Doskonały Damianek. Mimo tego, że młodszy z bohaterów jest bardziej układny, moje serce i tak zawsze było przy Karolku.

,,Koszmarny Karolek. Wariackie wakacje" to pozycja raczej dla młodszych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem i serią o Koszmarnym karolku, choć spodoba się także starszym odbiorcom.

Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Uczy i bawi i to jest właśnie fajne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię przygody Koszmarnego Karolka, a wersji z kolorowymi ilustracjami jeszcze nie znam. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię Koszmarnego Karolka :)

    OdpowiedzUsuń