piątek, 24 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Tajny klub na wojnie" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 176
Do kupienia: Znak

Jak mogliście zauważyć, konsekwentnie kontynuuję zapoznawanie się z jubileuszowymi wydaniami serii. Dziś zapraszam Was na wpis o pozycji ,,Koszmarny Karolek. Tajny klub na wojnie".

Książka podzielona została na dwie części. W pierwszej przeczytamy cztery opowiadania z Koszmarnym Karolkiem w roli głównej - o szczepionce, tajnym klubie i haśle, które nie może nikomu zostać zdradzone, o tym, jak Doskonały Damianek postanowił być przez dzień niegrzeczny oraz o przyjęciu urodzinowym Karolka.

Część druga to kawały, ciekawostki, zadania wymyślone przez Karolka i jego kumpli. Tę część można przeczytać z ciekawością, aczkolwiek jest w niej sporo mniej tekstu niż w opowiadaniach. Niemniej, jest to coś nowego, świeżego, co może przypaść do gustu miłośnikom Karolka.

Opowiadania z biegiem czasu zaczynają się powtarzać, tym bardziej, że seria jest wydawana w Polsce przez ponad 20 lat. Cieszę się jednak z tego, że trafiłam w niej na nieznane mi wcześniej historie. Całość napisana jest z humorem, nutą ironii. Zaręczam, że nie chcielibyście mieć Koszmarnego Karolka w swoim domu.

,,Koszmarny Karolek. Tajny klub na wojnie" to ładnie wydana pozycja w lekko usztywnianej oprawie. Czcionka jest bardzo dużą, a dodatkowo całość dopełnia dość spora ilość czarno-białych ilustracji. Polecam zainteresowanym i, oczywiście, miłośnikom Koszmarnego Karolka.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Samego Karolka bym nie chciała mieć, ale książki już tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama czytała mi o Koszmarnym Karolku jak byłam mała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koszmarny Karolek zawsze jest w formie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Karolka zawsze chętnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń