wtorek, 7 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Mistrzowski strzał" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 160
Do kupienia: Znak

Z okazji 20-lecia Koszmarnego Karolka w Polsce wydawnictwo wydało jubileuszowe 20 pozycji. ,,Koszmarny Karolek. Mistrzowski strzał" jest jedną z nich.

Ksiązka składa się z dwóch opowiadań - jedno jest o pisaniu listów w podziękowaniu za prezenty, a drugie dotyczy meczu klasowego, w którym do wygrania były dwa bilety na prestiżowy mecz.

Po raz pierwszy spotkałam się z pozycją z cyklu o Koszmarnym Karolku z kolorowymi ilustracjami. Muszę przyznać, że podoba mi się to wydanie. Ilustracje zajmują niemal całe strony, tekstu jest naprawdę mało, a dodatkowo jest on napisany dużą czcionką.

Mimo tego, że pierwsze opowiadanie pojawia się w zbiorach dość często, drugie było dla mnie nowością. Uważam, że akurat ta publikacja przeznaczona jest dla młodszych dzieci, które zachęcą kolorowe ilustracje i mała ilość tekstu.

,,Koszmarny Karolek. Mistrzowski strzał" to bardzo ciekawa pozycja z kolorowymi ilustracjami, którą pochłania się w mgnieniu oka. Polecam wszystkim miłośnikom serii o Koszmarnym Karolku.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

  1. Za to moje dzieci najczęściej sięgają po Koszmarnego Karolka właśnie w kolorowym wydaniu, gdzie są po dwa opowiadania w jednym zbiorze. Tyle, że akurat tego tytułu jeszcze nie znamy. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie szukam prezentu dla swojej chrześnicy, myśle, że polubilaby sie z Karolkiem :)

    OdpowiedzUsuń