piątek, 17 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Megabombowe wyczyny sportowe" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Znak

W ostatnim czasie dość często prezentuję Wam serię ,,Koszmarny Karolek" w jubileuszowym wydaniu, a jestem dopiero w połowie. Doszłam do wniosku, że warto przyjrzeć się tym tomikom bliżej, tym bardziej, że dość długo czekają na moją uwagę.

Muszę przyznać, że ten tomik bardzo miło mnie zaskoczył, gdyż nie znałam zawartych w nim czterech opowiadań. Możemy poczytać o pieszej wycieczce za miasto, w której brała udział rodzina Karolka, machinie czasu, na którą główny bohater nabrał Damianka, zemście młodszego z chłopców i wizycie Koszmarnego Karolka z rodziną w renomowanej restauracji.

Druga część książki to szeroko rozumiane ciekawostki na temat sportu. Choć treść przeplatana jest ilustracjami typowymi dla serii, i tak można dowiedzieć się sporo wiadomości. Nowości są podane w bardzo przystępny sposób, więc szybko się czyta, a dodatkowo zawsze coś zostanie nam w głowie.

Koszmarny Karolek z całą pewnością należy do grona moich ulubionych postaci. Gdy dowiedziałam się o jubileuszowej serii wiedziałam, że będę musiała się w nią zaopatrzyć. Niekiedy bywam zawiedziona, bowiem opowiadania się powtarzają lub są znane z wcześniejszych wydań, ale i tak nie żałuję wydanych pieniędzy.

,,Koszmarny Karolek. Megabombowe wyczyny sportowe" to bardzo ciekawa publikacja, z którą koniecznie musicie zapoznać się, jeśli chcecie poczytać nowe opowiadania, a dodatkowo poczytać sporo ciekawostek o sporcie.


Moja ocena: 5/6

5 komentarzy:

  1. Jeszcze nie czytałam Karolka, ale mam od dawna w planach ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa tematyka, fajna książeczka na prezent dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię serię o Karolku, więc będę miała na uwadze powyższy tytuł.

    OdpowiedzUsuń