piątek, 3 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Koszmarna klasa" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Znak

Koszmarny Karolek to z całą pewnością mój ulubiony bohater dziecięcych pozycji. Choć może się nie wydawać, z serią Francesci Simon zapoznaję się już pewnie od blisko 15 lat.

,,Koszmarny Karolek. Koszmarna klasa" to zbiór dziesięciu opowiadań. Miałam nadzieję, że to będzie coś nowego, jednak co najmniej połowa z nich ukazała się już we wcześniejszych pozycjach autorki. Odnośnie reszty nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie spotkałam się z nimi w innych pozycjach, ale też nie czytałam wszystkiego.

Poczytamy m.in. o wizycie Królowej w szkole Damianka, o odwiedzinach sławnych pisarzy w klasach chłopców, przedstawieniu na Boże Narodzenie, różowych majtkach z falbankami, które Karolek otrzymał w prezencie, o nauce w szkołę, w której Wandzia piastowała najwyższe stanowiska, o pracy plastycznej w szkole, o synu szefa taty Karolka, który miał z nim chodzić do klasy.

Ksiązka została wydana w sztywnej oprawie. Zdecydowanie odbiega od tych wydań z okazji 20-lecia serii, jednak z takimi wydaniami też spotkałam się już wcześniej. Mają bardzo dużą czcionkę, ilustracje typowe dla tego cyklu i bardzo ciekawą treść.

Koszmarny Karolek zachwyca dzieci już od ponad 20 lat. Ja jestem jego wielką zwolenniczką, więc to wydanie bardzo mi się podoba. Żałuję tylko, że opowiadania się powtarzają. Zdecydowanie wolałabym przeczytać ich mniejszą ilość, ale ważniejsze dla mnie jest, by były oryginalne.

,,Koszmarny Karolek. Koszmarna klasa" doskonale sprawdzą się zarówno w roli pierwszego, jak i kolejnego spotkania z twórczością Francesci Simon. Zapewniam, że nie są to książki tylko dla mniej grzecznych dzieci.

Moja ocena: 5/6


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Znak


2 komentarze:

  1. 240 stron Koszmarnego Karolka. Czego chcieć więcej? Moje dzieciaki go uwielbiają, bo lubią ten typ humoru.

    OdpowiedzUsuń