sobota, 11 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Dzikie urodziny" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 160
Do kupienia: Znak

W ostatnim czasie prezentowałam Wam dwie pozycje z serii o Koszmarnym Karolku z kolorowymi ilustracjami. Dziś przedstawiam Wam trzecią z nich.

Do przeczytania mamy dwa opowiadania - jedno o urodzinach, które rodzice mieli wyprawić Karolkowi w sali zabaw, drugie - o podróży na chrzciny Wymiotującej Wery. Oba opowiadania były mi znane z wcześniejszych publikacji, jednak kolorowe ilustracje nadały im nowy wymiar.

Czcionka jest duża, prawie całe strony zajmują kolorowe ilustracje, które doskonale dopełniają całości. W kwestii stylu pozostaje on niezmienny. Koszmarny Karolek nadal jest tak samo koszmarny jak na początku, a jego brat Doskonały Damianek jest jego całkowitym przeciwieństwem.

Seria, którą Wam prezentuję, została wydana z okazji 20-lecia cyklu. Z okazji jubileuszu zostało wydanych 20 pozycji w nowych lekko usztywnianych oprawach. Jako wielka miłośniczka Karolka, oczywiście musiałam je kupić.

,,Koszmarny Karolek. Dzikie urodziny" Francesci Simon to pozycja skierowana raczej do młodszych dzieci, które zainteresują kolorowe ilustracje, choć starsze dzieci także powinny być zadowolone z tego wydania.


Moja ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Ta seria coś ostatnio za mną chodzi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mam tej książki, ale to tylko kwestia czasu.

    OdpowiedzUsuń