niedziela, 12 marca 2017

,,Koszmarny Karolek. Bestia boiska atakuje" Francesca Simon

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 174
Do kupienia: Znak

Francesca Simon znana jest gronu czytelników dzięki stworzeniu serii o Koszmarnym Karolku, która w zeszłym roku świętowała swój 20 jubileusz.

Książka podzielona jest jakby na dwie części - pierwsza to cztery opowiadania z Koszmarnym Karolkiem w roli głównej, druga - kawały. Kilka z nich jest zabawnych, ale niektóre w ogóle nie śmieszą.

Możemy przeczytać cztery historie, które być może znamy już z poprzednich publikacji - o dzienniku Damianka, w którym Karolek dopisał swoje akapity, o biletach na mecz, które mogła wygrać klasa Karolka, o kupnie ubrań, gdyż bohater wyrósł ze starych i o wrogu karoka - synu szefa jego taty.

W tej publikacji ilustracje są utrzymane w szarych kolorach, czyli tak, jak zazwyczaj to bywa w tych publikacjach. Tekstu jest tutaj dość sporo, ale dzięki dużej czcionce i dość licznym obrazkom czyta się naprawdę szybko. szkoda jedynie, że historie chociażby z jubileuszowego wydania powtarzają się w kilku pozycjach. Biorąc pod uwagę, że jeden tom kosztował prawie 25 złotych można by liczyć na niepowielanie treści w poszczególnych pozycjach.

,,Koszmarny Karolek. Bestia boiska atakuje" to ciekawa pozycja, która spodoba się miłośnikom chłopca. Są tutaj zarówno te bardziej, jak i mniej znane pozycje, dotyczące głównego bohatera, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Moja ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz