czwartek, 23 marca 2017

,,Epidemia" Alex Kava

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 320
Do kupienia: Gandalf

Alex Kava ma na swoim koncie kilkanaście pozycji. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że zapoznałam się ze wszystkimi, które zostały wydane w Polsce.

,,Epidemia" jest ściśle powiązana ze ,,Ściśle tajne", dlatego jeśli chcecie zacząć czytać jakąś pozycję ,,ze środka" to ta nie będzie dobrym pomysłem. 

Na świecie ludzie poddają się eksperymentom. Czują się coraz gorzej, czują, że tracą siły. Ich zadaniem jest przebywanie w miejscach publicznych i dotykanie jak największej liczby rzeczy. Niebawem jeden z mężczyzn, którzy poddali się eksperymentowi, spada z 18-piętra hotelu. Czy to był przypadek? O co w tym wszystkim chodzi?

Alex Kava, jak każdy autor, ma w swoim dorobku lepsze i gorsze pozycje. Z przykrością muszę stwierdzić, że ,,Epidemia" należy do tych średnich. Owszem, czyta się ją dość szybko i z całkiem sporym zainteresowaniem, jednak do najlepszej pozycji pisarki ,,Epidemii" sporo brakuje.

Jak już wspomniałam, osoby, które nie czytały poprzedniego tomu mogą czuć się nieco zdezorientowane. Co prawda kilka najważniejszych faktów zostało przypomnianych, ale tak naprawdę wyłania się z tego raczej mglisty, niż wiernie oddany obraz poprzedniej części.

,,Epidemia" to pozycja, której wydarzenia mogą nam się wydawać nieco fantastyczne, jednak jak pisze autorka, niektóre z nich dzieją się naprawdę. Warto o tym wiedzieć, choć niektóre techniki mogą zadziwiać.


Moja ocena: 4/6

2 komentarze:

  1. Szkoda, że książka jest średnia. Czasami tak bywa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wczoraj skończyłam czytać. Dzisiaj opublikuję recenzję. No zawiodła mnie ta książka niestety. Ten wątek epidemii był chyba tylko tłem, czymś łączącym... niby o epidemii, a jakby nie...
    Może miałam za duże oczekiwania.

    OdpowiedzUsuń