poniedziałek, 6 marca 2017

,,Dlaczego nie Evans?" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009
Format : Książka
Liczba stron: 248
Do kupienia: Gandalf (inne wydanie) 

,,Dlaczego nie Evans?" to kolejna pozycja Agathy Christie, z którą postanowiłam zapoznać się w ostatnim czasie.

Na polu golfowym zostaje znaleziony umierający mężczyzna. Wiele wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Zastanawiające są jednak jego ostatnie słowa: Dlaczego nie Evans? Syn pastora ze swoją przyjaciółką arystokratką z lat młodości postanawiają się bliżej przyjrzeć tej sprawie.

Książka, jak niemal wszystkie tej pisarki, nie jest zbyt obszerna i z powodzeniem zapoznamy się z nią w kilka godzin. Podoba mi się uknuta intryga, prowadzenie śledztwa przez dwójkę amatorów, mylenie tropów. W żadnym wypadku nie spodziewałam się akurat takiego zakończenia.

Publikacja jest całkiem ciekawa, choć czytałam nieco bardziej interesujące w dorobku tej pisarki. Niemniej, jest całkiem wciągająca i ciekawa. Zdecydowanie różni się od innych pozycji autorki, z którymi zapoznałam się w ostatnim czasie. Czcionka w wydaniu kieszonkowym jest dość drobna, jednak przy czytaniu nie męczą się oczy.

,,Dlaczego nie Evans?" to publikacja, w której wiele niewiadomych występuje do samego końca. Jestem ciekawa, czy odkryjecie prawdę szybciej, niż dwójka amatorów-detektywów. Mi się to nie udało, co uważam za duży plus.

Moja ocena: 4,5/6


1 komentarz: