sobota, 11 lutego 2017

,,Spirit Animals. Tom 7. Wszechdrzewo" Marie Lu

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Gandalf

,,Spirit Animals" to niby tylko 7 tomów, a jednak z całym cyklem zapoznawałam się prawie 2,5 roku. W końcu dotarłam do końca i dowiedziałam się, że seria będzie kontynuowana pod nazwą ,,Spirit Animals. Upadek Bestii". Pierwszy tom już na końcu marca.

Jedna osoba z czwórki przyjaciół wciąż przebywa pod władzą Zdobywców. Dodatkowo wiadomo, że postać, której ufali, okazała się zdrajcą większym niż sądzili. Zielonym Płaszczom zostały tylko dwa amulety, a ich przeciwnicy chcą uwolnić goryla Kovo. Gdy to się stanie, los całej Erdas będzie najpewniej przesądzony. Nadal ,,do zdobycia" jest jeszcze amulet wielkiego łosia.

Przyznam szczerze, że nie mogłam doczekać się zwieńczenia serii. I tak od początku możemy podejrzewać, która strona wygra, jednak to dopiero we ,,Wszechdrzewie" mamy okazję przeczytać, jak potoczyła się bitwa. Pojawia się tutaj kilka interesujących, zaskakujących momentów, sporo się dzieje. Jest kilka mniejszych i większych bitew, jednak w ich opisach nie ma nic brutalnego.

Podczas lektury odczułam kilka momentów grozy, gdy zastanawiałam się, co stanie się z Wielkimi Bestiami, jaki los czeka Shane'a, czwórkę przyjaciół, czy Erdas uda się uratować na czas, w jaki sposób powstrzymają goryla Kovo? Na te wszystkie pytania odnajdujemy odpowiedzi właśnie w tym tomie.

Publikacja, jak cała seria, jest pięknie wydana w sztywną oprawę ze złoceniami. Książki mają zazwyczaj po dwieście kilkadziesiąt stron, dużą czcionkę, więc ich lektura nie zajmuje zbyt dużo czasu. Seria z pewnością spodoba się młodszym miłośnikom fantastyki i magicznych zwierząt.

,,Spirit Animals. Tom 7. Wszechdrzewo" to satysfakcjonujące zwieńczenie cyklu. Jestem bardzo ciekawa, co pojawi się w następnej, kontynuującej serii.

Moja ocena: 5,5/6

2 komentarze:

  1. Nie znam tej serii, ale widzę, że warto zwrócić na nią uwagę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem ciekawy pomysł na serię i na pewno wciągnie w zainteresowanie czytaniem rzesze dzieciaków. Ciekawi mnie kontynuacja :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń