poniedziałek, 6 lutego 2017

,,Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek" Eliot Schrefer

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 240
Do kupienia: Gandalf

Serię Spirit Aniamls czytam bardzo długo, gdyż po trzecim tomie zrobiłam sobie ponad 1,5 roczną przerwę. Teraz postanowiłam to nadrobić.

Dwójka z przyjaciół jest w rękach Zdobywców. Pozostali muszą udać się na pustynię, by porozmawiać z lwem Cabaro i spróbować odzyskać od niego talizman., Wiedzą, że walka może być z góry przegrana, gdyż zwierzę nienawidzi ludzi. Dodatkowo także Zdobywcy chcą zdobyć ten talizman. Oni nie cofną się przed niczym...

Poprzednie pięć tomów czytałam ze sporym zainteresowaniem, ale dopiero ta część sprawiła, że naprawdę nie mogłam się od niej oderwać. Sporo się tutaj dzieje, jednak zakończenie wbija w fotel i zupełnie niszczy obraz tego, co dowiedzieliśmy się w poprzednich częściach. Zapewniam, że na pewno się tego nie spodziewacie.

W tym tomie, jak wskazuje tytuł jest najpierw małe zwycięstwo, ale potem przyjaciele muszą przeżyć ogromną stratę. Jedna osoba z ich drużyny umiera. Najgorsze jednak dopiero przed nimi. Już niebawem mają uwolnić się kolejne groźne Bestie, które mogą zaważyć na wyniku bitwy.
Tomy nie są zbyt obszerne, mają zazwyczaj po dwieście kilkadziesiąt stron. Dodatkowo duża czcionka znacznie ułatwia szybkie czytanie. Nie mogę nie wspomnieć o pięknym wydaniu. Sztywna oprawa z pozłacanymi elementami naprawdę przyciąga wzrok.


,,Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek" to, moim zdaniem, najlepszy tom serii. Może dzieje się tak dlatego, że sporo rzeczy się tutaj klaruje. Nie mogę doczekać się zwieńczenia cyklu, czyli ,,Wszechdrzewa".

Moja ocena: 5,5/62 komentarze:

  1. Kolejna interesująca seria. Godna polecenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepszy tom serii, to spore wyróżnienie, szczególnie dla wielotomowej serii :)

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń