piątek, 3 lutego 2017

,,Spirit Animals. Tom 5. Naprzeciw falom" Tui T. Sutherland

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 224
Do kupienia: Gandalf

Cykl Spirit Animals wyróżnia się tym, że każdy z siedmiu tomów serii napisał inny autor. Tom piąty należy do autorki Tui T. Sutherland.

Czwórka wybranych na końcu poprzedniego tomu musiała zmierzyć się w bitwie. Czy udało im się utrzymać przy sobie talizman niedźwiedzicy Suki? (wiem, niezbyt trafne imię w polskim przekładzie). Nie poddają się jednak i ruszają na poszukiwanie nowego talizmanu. Mają jednak nie lada problem - są pewni, że wśród nich jest zdrajca. Jak na razie jednak nikt się do tego nie przyznaje, czemu nie ma się co dziwić...

Z pierwszymi trzema tomami serii zapoznałam się dobre dwa lata temu. W ostatnim czasie tchnięta impulsem i tym, że ostatni tom serii ma mieć premierę niebawem (jest już dostępny na rynku) postanowiłam zapoznać się z cyklem do końca. W czwarty tom dość ciężko było mi się wciągnąć, bo umknęło mi sporo wątków, ale piąty czytałam ze sporym zainteresowaniem.

Wątek zdrady w wielu książkach dodaje uroku całej historii. Razem z bohaterami zastanawiamy się, kto może okazać się wrogiem. Niestety, ale w przypadku ujawnienia tożsamości tej postaci czuję się nieco zawiedziona. Spodziewałam się czegoś innego. Choć jest tutaj element zaskoczenia, to liczyłam na bardziej wyalienowanego bohatera.

W tej części czwórka przyjaciół po raz pierwszy nie musi zmierzyć się z jedną z groźnych Wielkich Bestii. Nie jest jednak tak łatwo, jak mogło by się wydawać. Zanim do niej dotrą, czeka na nich kilka niebezpieczeństw, z którymi muszą sobie poradzić. Ciekawym wątkiem było wplecenie w całą historię goryla Kovo i działka jednej z bohaterek.

,,Spirit Animals. Tom 5. Naprzeciw falom" to ciekawa pozycja w serii, która dość nieuchronnie zbliża nas do zakończenia cyklu. Coraz więcej faktów zaczyna się nam klarować. Jestem ciekawa co przyniesie kolejna część, czyli ,,Wzlot i upadek".

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Cała seria wydaje się godna zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja spasuje, jakoś mnie ta seria nie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieciaki uwielbiają tę serię. Właśnie czytamy ostatni tom, ale już wiem, że będzie kolejny cykl.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdradzę Ci, że kolejny tom Ci się spodobał ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń