poniedziałek, 27 lutego 2017

,,Silver. Trzecia księga snów" Kerstin Gier

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 456
Do kupienia: Media Rodzina

Kerstin Gier podbiła moje serce trylogią ,,Czerwień rubinu". Po zapoznaniu się z pierwszym tomem ,,Silver" byłam średnio usatysfakcjonowana tym cyklem, ale postanowiłam kontynuować i nie żałuję!

Liv z przyjaciółmi nadal musi stawiać czoła Arthurowi. Tak naprawdę dokładnie nie wiadomo co chłopak planuje, jednak oczywiste jest, że zawsze wyprzedza ich o kilka kroków. Dodatkowo Anabel wciąż wierzy w istnienie demona i Liv powoli zaczyna przekonywać się do jej teorii. Jak jest naprawdę?

Przyznam szczerze, że już nie mogłam doczekać się lektury tego tomu. Byłam bardzo ciekawa, jak zakończy się ta trylogia. Dodatkowo interesowało mnie kto jest autorem/autorką tajemniczego bloga. Zaręczam, że nie takiego rozwiązania tego wątku się spodziewacie. Na pewno będziecie nim bardzo zaskoczeni.

W tym tomie sporo się dzieje. Niektórzy bohaterowie mają zmienić miejsce swojego zamieszkania, pojawiają się też nowe miłości, zostają ujawnione wszystkie tajemnice. Dużą rolę w fabule odgrywa także tajemniczy demon. Mamy tutaj także do czynienia z przypadkiem prawie że śmiertelnym i oszustwem, którego nikt się nie spodziewał.

Choć wszystkie tomy utrzymane są w bardzo estetycznym wyglądzie, to trzeci tom wyróżnia się spośród nich najbardziej. Sztywna oprawa, piękne kolory i pomysł na okładkę to to, co zdecydowanie przyciąga wzrok. Cała seria została wydana w sztywnej oprawie, co wygląda pięknie, jednak w przypadku trzeciego tomu może być dość uciążliwe w stosunku do naszych rąk.

,,Silver. Trzecia księga snów" Kerstin Gier to doskonałe zwieńczenie serii, pozostawiające kilka niedopowiedzeń. To, co najważniejsze, zostało jednak wyjaśnione. Jestem przekonana, że jeśli spodobały Wam się poprzednie dwa tomy, musicie koniecznie zapoznać się ze zwieńczeniem cyklu.

Moja ocena: 5,5/6

Za książkę-niespodziankę dziękuję wydawnictwu Media RodzinaWpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.7 komentarzy:

 1. O, nie wiedziałam, że już jest trzecia część. Koniecznie muszę kupić do biblioteki, bo dziewczyny za nią szaleją ;) Ja też chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te okładki! Są magiczne! Tak mnie do nich ciągnie, kiedy widzę je w księgarni na półce, ale dotąd jakoś nie miałam okazji sięgnąć. Muszę nadrobić. Wyglądają pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 3. W planach mam 2 pierwsze tomy, a na ten tez przyjdzie czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie nie mam ochoty na fantastykę, aczkolwiek nie skreślam tej serii całkowicie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do mnie też przyszła, czekam na dobrą zabawę 😉

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziekuje za polecenie, bo nie znalam tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet nie znam tej serii :) Ale oglądałam "Czerwień rubinu"! :)
  Może kiedyś.... :)

  OdpowiedzUsuń