niedziela, 19 lutego 2017

,,Połącz kropki. Kraków" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Egmont

Łączenie kropek może wydawać się zadaniem bardziej dla dzieci niż dorosłych, jednak zapewniam, że osoby w kwiecie wieku także mogą przy tym zajęciu się dobrze bawić.

Niedawno nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się publikacje z serii Połącz kropki. Postanowiłam skusić się na tę z zabytkami Krakowa. Spodziewałam się samych ilustracji, jednak zostałam miło zaskoczona, gdyż obok ilustracji z łączeniem kropek została napisana nazwa i krótki opis zabytku.

Strona tytułowa i końcowa wykonane są z dykty, a te wewnątrz są nieco usztywniane. Łączenie kropek nie jest skomplikowanym zajęciem, robi się to szybko, sporo tutaj linii prostych, które wystarczy przeciągnąć jednym pociągnięciem ręki. Razem mamy 23 obrazki, co za cenę 25 złotych myślę, że jest dość korzystną propozycją.

Publikację uważam za niezwykle udaną. Nie sądziłam, że spodoba mi się na tyle, że praktycznie w jeden wieczór połączę wszystkie obrazki. Zajmuje to kilka godzin, jest bardzo odstresowującym zajęciem i sprawia, że wciąż chce się więcej. Tylko przy jednym obrazku zauważyłam, ze w numeracji pominięto jeden numerek.

,,Połącz kropki. Kraków" to połączenie przyjemnego z pożytecznym w naprawdę przystępnej cenie i bardzo ładnym wydaniu. Nawet po połączeniu wszystkich kropek pozycja ta może stać się swego rodzaju encyklopedią na temat zabytków Krakowa.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


4 komentarze:

 1. Uwielbiam zabawę z kropkami, kolorowankami, puzzlami... :D Kraków tez chętnie sprawię sobie do biblioteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To naprawdę fajne zajęcie. Tylko nie mam na nie czasu niestety.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemne z pożytecznym :) Chyba sprawię tę książeczkę mojej siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy i starsza córka się dorwała :) nawet zaniosła do szkoły bo akurat rozmawiali o Krakowie

  OdpowiedzUsuń