środa, 15 lutego 2017

,,Niedziela na wsi" Agatha Christie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 264
Do kupienia: Gandalf

,,Niedziela na wsi" to kolejna pozycja Agathy Christie z Herkulesem Poirot w roli głównej, z którą zapoznałam się w ostatnim czasie.

Lady Angkatell zapraszając gości do swojego domu nie spodziewała się, że w jej basenie dojdzie do morderstwa. Początkowo nic nie zapowiadało tragedii. Goście zjawili się, gdy niespodziewanie pojawiła się sąsiadka pani domu - znana aktorka, która przed 15 laty była zaręczona z jednym z gości. Veronica nie mogła przyjąć do wiadomości, że ukochany nie chce już z nią być. Niedługo potem został zastrzelony, a żonę znaleziono z pistoletem w ręce. Czy to miało być aż tak proste?

W ostatnim czasie czytałam lepsze i gorsze pozycje autorki. Ta zdecydowanie należy do pierwszej kategorii. Już od samego początku bardzo szybko wciągnęłam się w treść, choć początek może być trochę nużący, gdyż dokładnie są przedstawiani wszyscy bohaterowie powieści. Postać Herkulesa Poirot także pojawia się dość późno, jednak w rezultacie końcowym i tak on znajduje mordercę.

Książka została bardzo dobrze skonstruowana i tak naprawdę do końca nie wiemy, kto jest mordercą. Różni bohaterowie podsuwają wiele tropów, dodatkowo wydaje się, jak by wszyscy przeszli do porządku dziennego po morderstwie, które miało miejsce. Czujność Herkulesa Poirot jednak nie daje się uśpić.

,,Niedziela na wsi" to ciekawa pozycja w dorobku autorki, w którą można się wciągnąć. Zakończenie na pewno Was zaskoczy, gdyż potencjalnych morderców jest co najmniej kilku. Jestem ciekawa, czy Wy wyczujecie podstęp pisarki i odgadniecie mordercę przed słynnym detektywem.

Moja ocena: 5,5/65 komentarzy:

 1. Tych książek jest tyle, że czytelnik nie ma pojęcia, od którego tytułu zacząć, by się porządnie wciągnąć w twórczość autorki. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorka ma niezły repertuar książkowy, ale raczej nie dla mnie te rarytasy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na razie nie mam ochoty na twórczość pani Christie, ale jeśli coś się zmieni w tej kwestii, to wezmę pod uwagę powyższy tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać aż kiedyś będę miała ją w ręcę, ostatnio zrozumiałam, że brakuję mi powieści autorki i z chęcią zapoznałabym się właśnie z tą.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń