wtorek, 7 lutego 2017

,,Na ratunek śnieżnym panterom" Holly Webb

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 192
Do kupienia: Gandalf

Holly Webb jest niewątpliwie bardzo płodną pisarką, gdyż z tego co można wyczytać w jej najnowszej pozycji - ,,Na ratunek śnieżnym panterom"  - napisała już ponad 70 książeczek. Na razie zapoznałam się z nieco ponad dwudziestoma z nich.

Iza wraz z siostrą Tosią i rodzicami przeprowadziła się do nowego domu. Teraz miała mieszkać blisko dziadków, rodzice mieli szansę na lepszy zarobek. Izie było przykro, gdyż jeszcze nikogo nie znała. Pewnego dnia krótko po przyjeździe udali się całą rodziną do ZOO, gdzie Iza zakochała się w śnieżnych panterach. W nocy obudziła się w zupełnie innym miejscu. Zrozumiała, że to nie sen i że musi zrobić wszystko by uchronić pantery przed śmiercią.

Holly Webb zazwyczaj pisze o kotkach, pieskach i wróżkach. Miłą odmianą są wydawane od czterech lat w okresie listopadowo-grudniowym pozycje o zagranicznych zwierzętach - niedźwiedziu polarnym, reniferze, wilku, czy właśnie panterach śnieżnych - w których mali bohaterowie przenoszą się do naturalnego środowiska tych gatunków i muszą zrobić wszystko, by z dziećmi tam żyjącymi uchronić je od śmierci.

Książeczki z tej zimowej serii są bardzo ciekawe, nieco obszerniejsze niż te o kotkach i pieskach i, przede wszystkim, bardziej wciągające, bo razem z bohaterami przeżywamy chwile, w których muszą uratować dane zwierzątko. Zazwyczaj ratują je przed śmiercią lub muszą doprowadzić do tego, by bezpiecznie wróciło do mamy.

Publikacja o panterach śnieżnych jest o tyle ważna, że dzięki niej autorka namawia nas do nie zabijania tych zwierząt, ale oprócz tego pokazuje, że możemy wirtualnie pomóc temu gatunkowi. Można tak jak Iza wpłacić pieniądze na organizację, która zajmuje się tymi zwierzętami.

,,Na ratunek śnieżnym panterom"  to wspaniała publikacja, która na pewno zachwyci młodsze dzieci. Czcionka jest dużą, jest też dość sporo czarno-białych ilustracji. Czyta się szybko i z naprawdę sporym zainteresowaniem.


Moja ocena: 5,5/6


4 komentarze: