wtorek, 14 lutego 2017

,,Magiczne istoty" Simon Holand

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Book Master

Simon Holland to autor zupełnie mi nieznanej książki p.t. ,,Magiczne istoty". Widziałam, że jest pięknie wydana, jednak cena bardziej zniechęca, niż zachęca do zakupu.

Album ma niecałe 50 stron, jest wydany w sztywnej oprawie z pięknym nieco wypukle napisanym tytułem. Jest on w dużym formacie, z całymi kolorowymi stronami, nad czym napracowało się kilku ilustratorów.

A co z treścią? Sporo w niej mitologicznych istot, tych bardziej i mniej znanych. Oprócz podstawowych faktów o danej istocie możemy też poczytać kilka ciekawostek także o jakichś podobnych stworzeniach. Tekstu nie ma za wiele, jednak jest on niezwykle ciekawy.

Jak już wspomniałam, cena tego wydania jest naprawdę zatrważająca. 50 złotych za tę niecałą godzinę, ale jakże pięknej, lektury naprawdę nie za bardzo się niestety opłaca. Niemniej, można trafić na jakieś promocje itp. Dla miłośników mitologicznych istot to prawie lektura obowiązkowa.

,,Magiczne istoty" to pozycja, z którą zapoznałam się z ogromną przyjemnością. Cieszę się, że dzięki tej publikacji mogłam poznać nowe mitologiczne stworzenia, o których do tej pory nie słyszałam.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl Tam też możecie kupić tę książkę.4 komentarze:

  1. Piękne wydania zazwyczaj mają sporą cenę, ale potem ile radości dają. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i byłam zachwycona grafikami i wiele nowych istot poznałam :)Ale ta cena... :P

    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń