czwartek, 23 lutego 2017

,,Kraina Lodu. Dziennik wyprawy" Jessica Julius, Becky Matheson, ,,Kraina Lodu. Podróż do Świateł Północy" Suzanne Francis


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 
Do kupienia: Egmont

Kraina Lodu to seria, którą młodzież i młodsze dzieci fascynują się już od dłuższego czasu. Ja jakoś zawsze byłam sceptycznie do niej nastawiona, ale zupełnie niepotrzebnie, gdyż seria jest naprawdę ciekawa.

Głównymi bohaterami książki są siostry Anna i Elsa, bałwan, chłopiec i mały troll. Kristoff ma dla dziewczyn niespodziankę - chce im pokazać coś, czego jeszcze nie widziały. Wspólnie mają wziąć udział w uroczystości troli. Nie wiadomo jednak, czy do niej dojdzie, bo wódz madggle znika. Mały troll wraz z przyjaciółmi postanawia go odnaleźć...

Książka to w całości jedna historia. Żeby nie było aż tak nudno, że bohaterowie wciąż tropią wodza, całość przepleciona jest kilkoma wspomnienia postaci nt. zorzy polarnej. Informacje uzyskane z tych opowieści muszą wykorzystać w swojej wędrówce. Całość jest bardzo ciekawa i, jak można się domyślać, dobrze się kończy.

Publikacja została wydana w sztywnej oprawie. Tekst zajmuje całe strony, jednak czcionka jest dość duża. Każda strona ma niebieską obramówkę, co naprawdę ślicznie wygląda. Pod względem estetycznym i graficznym nie ma się tutaj naprawdę do czego przyczepić.

Pozycja pokazuje, że wspólna praca popłaca. Dzięki prawdziwym przyjaciołom możemy nie tylko miło spędzić czas, ale także pomóc sobie w potrzebie. Choć bohaterowie nie wiedzą, czy uda im się odnaleźć wodza na czas, są przekonani, że mogą na sobie polegać.

 ,,Kraina Lodu. Podróż do Świateł Północy" to naprawdę bardzo ciekawa pozycja dla starszych czytelników, którzy lubią lub dopiero mają zamiar zapoznać się z serią Kraina Lodu. Ja jestem bardzo zadowolona z lektury i mam nadzieję, że będziecie mieli podobne odczucia po zakończeniu tej pozycji. Na końcu znajduje się także krótki informator nt. zorzy polarnej.

Moja ocena: 5,5/6~*~

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017
Format: Książka
Liczba stron: 
Do kupienia: Egmont

,,Kraina Lodu. Dziennik wyprawy"  to pozycja, która skrótowo opisuje wydarzenia  z publikacji ,,Kraina Lodu. Podróż do Świateł Północy". Dobrze więc czytać tę ksiązkę po wspomnianej pozycji.

Jak już wspomniałam, historia skrótowo opisuje poszukiwanie trollowego wodza przez całego trolla, Annę, Elsę, Kristoffa i Olafa. Są to raczej krótkie wrażenia, jedynie więcej miejsca poświęcono opowieściom na temat zorzy polarnej.
Książka charakteryzuje się kilkoma kolorami i krojami pisma. Prawie całość napisana jest kursywą, jedna czcionka jest nieco mniej czytelna, co może stanowić problem dla młodszych czytelników. Sporo w niej jednak obrazków. Tekstu jest stosunkowo mało w stosunku do bardziej szczegółowej pozycji.

Publikację można przeczytać jako dodatek po pierwszej lekturze. Nie polecałabym jej jako wstęp do rozpoczęcia lektury o zorzy polarnej, gdyż za wiele z niej nie wynika. Jako uzupełnienie i podsumowanie najważniejszych treści, nada się doskonale.

,,Kraina Lodu. Dziennik wyprawy" to pięknie wydana publikacja w sztywnej oprawie z licznymi ilustracjami, bardzo kolorowym tekstem. Jak już wspomniałam, doskonale spełni się w roli podsumowania wrażeń z lektury ,,Kraina Lodu. Podróż do Świateł Północy".

Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


3 komentarze:

  1. Jakież piękne wydania! Uwielbiam "Krainę lodu", jedna z absolutnie moich ulubionych produkcji. Muszę obczaić te książki w księgarni, moje wewnętrzne dziecko pieje z zachwytu :).

    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej serii, a widzę, że warto ją jednak poznać.

    OdpowiedzUsuń