środa, 4 stycznia 2017

,,Zwierzaki świata 2" Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 200
Do kupienia: Gandalf

Martyna Wojciechowska, jedna z najbardziej znanych podróżniczek w Polsce, ma na swoim koncie wiele książek. Ja jednak zapoznaję się tylko głównie z tymi, które napisała ze swoją córką Marysią, czyli serią Dzieciaki świata oraz Zwierzaki świata. Całkiem niedawno ukazała się publikacja ,,Zwierzaki świata 2", w którą postanowiłam się zaopatrzyć.

Być może pamiętacie, że w pierwszej części w zbiorze znalazło się aż pięć zwierzątek. Teraz czytamy tylko o czterech, ale mam wrażenie, że ciekawsze pod względem gatunkowym, historie - o pingwinie, lwicy, koali i delfinie.

Wszystkie opowiadania zostały przedstawione w taki sposób, jak by ich narratorem było dane zwierzątko. Całą historię poznajemy więc z punktu widzenia małych: pingwina, lwicy, koali i delfina. W każdą historię zostało wplecione pojawienie się Martyny Wojciechowskiej, która pomaga zwierzątkom w tarapatach. Oprócz tego, w publikacji sporo mądrości życiowych, które przydadzą się nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Publikacja ma puchową twardą okładkę. Jest naprawdę bardzo starannie wydana. Tym co mnie smuci jest fakt, że nie wszystkim zwierzątkom zostało poświęcone tyle samo miejsce. Mam też pewne zastrzeżenia do opowiadań - czasem pomiędzy słowa zostały wplecione np. 4-stronicowe ciekawostki, których swoją drogą jest tutaj naprawdę sporo, ale zaburza to płynność lektury.

,,Zwierzaki świata 2"  to naprawdę ciekawa publikacja z mnóstwem ciekawostek i kolorowych zdjęć. Czcionka jest duża, treść ciekawa, czyta się naprawdę szybko. Niekoniecznie trzeba znać poprzednie książki autorki, by móc zapoznać się z tą pozycją.

Moja ocena: 5/6

6 komentarzy:

 1. Na pewno warto ją mieć w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piękne wydanie. Aż chce się je mieć u siebie na półce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że Igiemu by się spodobało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Estetyczne wydanie i warta poznania tematyka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię Martynę i gdybym miała okazję to chętnie przeczytałabym tą pozycję z czystej ciekawości.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com
  Podaje link, abyś łatwiej trafił/a na moją stronę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś tak się złożyło, że dzisiaj patrzałam na książki Martyny, a tu jeszcze recenzję napotykam... To chyba znak, że powinnam wypożyczyć z biblioteki :p

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń