środa, 25 stycznia 2017

,,Wotum nieufności" Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017
Format : Książka
Liczba stron: 624
Do kupienia: Tania Książka

Remigiusz Mróz ma na swoim koncie kilkanaście powieści w różnych gatunków literackich. ,,Wotum nieufności" to pierwszy tom serii z gatunku political fiction.

Marszałek Sejmu, Daria Seyda w wyniku choroby ówczesnego prezydenta zostaje na kilka miesięcy mianowana zastępczo na to stanowisko. Od razu oczywiste wydaje się, że nie będzie jedynym kandydatem na to stanowisko. Pewne osoby, które nie miały tego w planach, postanawiają zmienić swoje zamiary. Pewien polityk z żoną zrobią wiele, by to on został nowym prezydentem. Dodatkowo Daria Seyda nie pamięta 10 godzin ze swojego życia. Co się wtedy z nią działo?

Niemal wszystkie książki Remigiusza Mroza wywarły na mnie spore wrażenie. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszej publikacji ,,Wotum nieufności". Mimo tego, że książka jest naprawdę bardzo obszerna, czyta się ją szybko i ze spokojem przez kilka godzin można delektować się tą lekturą. Mimo tego, że jest to powieść polityczna nawet Ci, którzy się tym w ogóle nie interesują, w tym ja, wszystko w książce zrozumieją.

Styl Remigiusza Mroza pozostał bez zmian, choć tematyka bardzo się zmieniła. Po raz pierwszy w Polsce ukazała się w Polsce książka z gatunku political fiction. Choć po raz pierwszy została napisana w 2012 roku, pisarz wstrzymał się z jej publikacją przez kilka lat. Pojawia się w niej kilka zaskakujących zwrotów akcji, akcja jest dość dynamiczna. Na pewno sporo się w niej dzieje, ale nagromadzenie faktów nie sprawia, że jakieś ważne informacje nam umykają.

Pisarz sprawnie pokierował wątkiem związanym z 10-godzinną niepamięcią u Marszałek Sejmu. Choć może wydawać się, że ten incydent zostanie pominięty, Remigiusz Mróz niezbyt często, ale jednak o nim przypomina. Wszystko ma wyjaśnić się dopiero w epilogu.

,,Wotum nieufności" to coś nowego, świeżego, ale bardzo ciekawego na polskim rynku. Czyta się podobnie do serii z Chyłką i Zordonem. Moje serce nadal pozostaje przy thrillerze prawniczym, ale cykl ,,W kręgach władzy" już po pierwszym tomie zdobył moje uznanie.

Moja ocena: 5,5/6

Za egzemplarz dziękuję księgarni 


17 komentarzy:

 1. Masz rację - pomimo iż książki Mroza są duże objętościowo, co początkowo może przerażać ale czyta się je ekspresowo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przeczytać. Pewnie się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 3. mam coraz większą ochotę na książki tego autora

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba się w końcu skusze na jego książki bo już od jakiegoś czasu się zastanawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Juz nie moge się doczekać, kiedy sięgnę po tę książkę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Może w końcu przeczytałabym tego Mroza... :p

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam tyle pozytywnych opinii na temat twórczości Mroza, że w końcu sama będę zmuszona po niego sięgnąć 😄
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Remigiusz Mróz porwał mnie swoją trylogią "Parabellum" ♥ Poza tym nie da się nie zauważyć fenomenu, który teraz się kręci wokół jego osoby. Nie mogę doczekać się momentu, kiedy egzemplarz "Wotum nieufności" pojawi się na mojej półce. :)

  Zapraszam.
  https://karolina-czyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście Pan Remigiusz nie zawodzi. Styl, sposób prowadzenia narracji, tempo akcji - wszystko to jest jak najbardziej na wysokim poziomie, a jednak nie czułam takich emocji jak przy "Behawioryście", który po prostu "kupił mnie w całości". Myślę, że to dlatego, że po prostu bliższe mi są książki o innej tematyce i nie potrafiłam się odnaleźć na politycznej scenie utworu.

  OdpowiedzUsuń
 10. MAm ją w planach;)
  Muszę koniecznie nabyć:D

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś powieści tego autora mnie nie kuszą. Może dlatego że wolę pławić się w innych klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. uwielbiam Mroza za "Parabellum", ale jakoś nie mam teraz ochoty sięgać po inne jego powieści. Chyba że znów napisze coś w wojennych klimatach.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam zapisany tytuł,na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mróz już od początku roku 2016 łazi za mną a jeszcze nie zdążyłam się zaopatrzyć .... muszę nadrobić i sięgnąć po wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wierzę, że powieść jest warta uwagi, ale nie trawię polityki w żadnym wydaniu, więc jednak postawię na "Behawiorystę", który czeka na półce.

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo cieszymy się, ze "Wotum" otwiera nową serię - czekamy na jeszcze więcej politycznych intryg skonstruowanych przez Mroza! :)

  OdpowiedzUsuń