sobota, 21 stycznia 2017

,,Starter" Lissa Price

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 400
Do kupienia: Gandalf

,,Starter" to pierwszy tom serii autorstwa Lissy Price o Starterach, młodych, biednych, którzy przeżyli wojnę i Enderach, staruszkach, którzy chcą wchodzić w młode ciała.

Czegoś podobnego na pewno jeszcze nie czytałam. Callie z braciszkiem i przyjacielem Michaelem jest zdana praktycznie na siebie. Jej rodzice umarli w wyniku wojny nuklearnej, szczepionka zadziałała tylko na dzieci. Teraz muszą walczyć o przetrwanie. Jednym ze sposobów jest oddanie swojego ciała jakiemuś Enderowi, kiedy w tym czasie po prostu się śpi. Callie postanawia spróbować, gdyż wynagrodzenie mogłoby zapewnić wspaniały byt jej braciszkowi. Jednak coś idzie nie tak...

Lissa Price od razu przenosi nas w świat po wojnie. Tak naprawdę za bardzo nic na ten temat nie wiadomo, wciąż jest to owiane tajemnicą. Pojawiają się tylko jakieś strzępki informacji, z których nie można wyłowić całego obrazu. Akcja nie jest zbyt śpieszna, początkowo trudno było mi się wciągnąć w fabułę. Na szczęście, dość szybko się to zmieniło.

Autorka napisała dwutomową serię, przeznaczoną typowo dla młodzieży. Choć pomysł na fabułę jest bardzo nowatorski, to wykonanie już średnio mnie zachwyciło. Chciałabym dowiedzieć się choć przez kilkadziesiąt stron, jak wyglądała wojna, co było jej przyczyną i inne podobne rzeczy, a tymczasem akcja rozpoczyna się w chwili, gdy Callie musi walczyć o przetrwanie.

,,Starter" to dość dobry początek serii. Ja cykl oceniam jako dość przeciętny, ale znam osoby, które są nim zachwycone. Wiele zależy od tego, czy sądzicie, że taka fabuła Was zainteresuje.

Moja ocena: 4/6

2 komentarze:

  1. Nie mam obecnie tej serii w planach. Może kiedyś.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może kiedyś przeczytam. Nie jestem fanką długich opisów...więc kto wie być może taka fabuła właśnie mi się spodoba :)
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń