piątek, 27 stycznia 2017

,,Spacerkiem przez rok" Małgorzata Strzałkowska

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016
Format : Książka
Liczba stron: 48
Do kupienia: Media Rodzina

Małgorzata Strzałkowska już za niedługi czas kojarzona będzie przede wszystkim z kioskową serią na podstawie bajek Disneya. Zanim to nastąpi, przedstawię Wam jej najnowszą pozycję pt. ,,Spacerkiem przez rok".

,,Spacerkiem przez rok" to pozycja, która trafiła do mnie jako niespodzianka od wydawnictwa, ale cieszę się, że tak się stało. Spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Podzielona jest na pory roku, a w tym dodatkowo miesiące. Każdy miesiąc zajmuje aż dwie strony - tekst jest zazwyczaj tylko na jednej z nich. I jest przykładowo STYCZEŃ, W STYCZNIU, więc o każdym miesiącu możemy poczytać jakby dwa krótsze wierszyki.

Rymy nie zawsze się zgadzają, ale tekst czyta się dość płynnie i szybko. Naprawdę sporą rolę w publikacji odgrywają prześliczne ilustracje, które zajmują całe strony. Tekst doskonale współgra z warstwą graficzną. Dzięki tej publikacji, napisanej prostym językiem, możemy dowiedzieć się sporo nowego o porach roku i poszczególnych miesiącach.

,,Spacerkiem przez rok" Małgorzaty Strzałkowskiej to pozycja, na którą pewnie nie zwróciłabym uwagi. Cieszę się jednak, że trafiła w moje ręce i jestem przekonana, że przypadnie do gustu wielu dzieciom.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.3 komentarze:

 1. Taki podział na cztery pory roku jest fajny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niczego nie obiecuję, ale jeśli przypadkiem natknę się na tę książeczkę, to być może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. W imieniu książki bardzo dziękuję za miłe słowa. Jednocześnie przypominam, a tych, którzy nie wiedzą, informuję, że "Spacerkiem przez rok" to 160 książka w moim dorobku p r z e d "kioskową serią na podstawie Disneya".
  Pozdrawiam - Małgorzata Strzałkowska

  OdpowiedzUsuń